banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
12 Ocak 2016 Salı 14:17
1100 akademisyen katil devletten maaşlı!
banner188
banner213
banner230

1 Kasım seçimlerinin ardından PKK’nın şehir merkezlerini terörize etmesi ve HDP’nin gerginliği tırmandırmasını göremeyen akademisyenler devleti katliam yapmakla suçladı.
Terör örgütünün şehrin merkezlerine kazdıkları hendekler, kurdukları barikatlarla sivilleri hedef alması ve sözde özyönetim ilanlarını görmeyen PKK militanı gibi hareket eden akademisyenler, terörle mücadele kapsamında yapılan operasyonları ‘katliam’ olarak nitelendiriyor. 1100 akademisyenin imzaladığı bildiride, “Devletin başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına karşı gerçekleştirdiği katliam ve uyguladığı bilinçli sürgün politikasından derhal vazgeçmesi gerekiyor” gibi tepki çeken ifadelere yer verildi.

DEVLETİ TEHDİT EDİP MAAŞ ALIYORLAR

Siyasi iktidarı muhalefeti bastırmakla suçlayan bildiride devletin sivil vatandaşlara şiddet uyguladığı ileri sürüldü. Şiddete son verilmesi taleplerinin yerine getirilmemesi durumunda ise akademisyenler siyasi partiler, meclis ve uluslararası kamuoyu nezdinde temaslarını sürdürecekleri tehdidini savurdu. 

MERKEL'E DE MEKTUP YAZMIŞLARDI

Daha önce de Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan 100 akademisyen, Angela Merkel’e bir hitaben bir mektup yazmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye’yi şikâyet etmişti.
 

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 12.01.2016 14:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol