banner200
banner222
13 Temmuz 2015 Pazartesi 12:31
TRT'de Atatürk'e Hakaret İçerikli Belgesel
banner188
banner213
banner230

10 Temmuz günü TRT Türk kanalında yayınlanan “Kendi Gökkubemiz” adlı belgeselde Osman Yüksel Serdegeçti’nin konuşması yer aldı.

Mustafa Kemal ve İsmet İnönü’nun hakaret dolu sözlerle hedef alındığı Serdengeçti’nin konuşmayı dikkat çekti.

FİRAVUNLAR GİBİ SALTANAT SÜRDÜLER

Belgeselde, “Yapanlar onlardı, yaratanlar onlardı, partilerinden bahsederken şerefli partimiz diyorlardı. On yılda on beş milyon genç yaratmışlardı. Tam 27 yıl tanrılar gibi konuştular. Firavunlar gibi saltanat sürdüler” ifadeleri yer aldı.

İşte Osman Yüksel Serdengeçti’nin konuşmasının bir bölümü:

“Tepeden inme dışarıdan gelme yapılan birçok inkılaplar milleti allak bullak etmişti. Paris sokaklarında yetişenler! Hukuk-u beşer beyannamesini ezbere bilenler! Laiklik ve inkılapçılık perdesi altında yoksul Anadolu halkının imanını, vicdanını, hak ve hukukunu pervasızca çiğnediler.

‘ECDADIMIZI, ŞURADA, BURADA KUYRUKLARA SOKTULAR’

Kıtalara hükmeden, 3 kıtada asırlarca dimdik duran ecdadımızı, şurada, burada, halkevlerinde türlü kuyruklara sokarak tahkir ve tehvil ettiler.

‘AMMA NUTUKLARDA, AMMA AFİŞLERDE

Onlar kendilerini yarı ilah sayıyorlardı. Yapanlar onlardı, yaratanlar onlardı, partilerinden bahsederken şerefli partimiz diyorlardı. On yılda on beş milyon genç yaratmışlardı. Tam 27 yıl tanrılar gibi konuştular. Firavunlar gibi saltanat sürdüler. Yediler, içtiler, kustular. Altta kalanın canı çıksın. Altta kalan halktı, milletti, köylüydü. Amma nutuklarda, amma afişlerde ‘Köylü milletin efendisidir’ diye yazıyordu. Halkı ve köylüyü efendimiz sensin, efendimiz sensin diye soydular”Yapanlar onlardı, yaratanlar onlardı, partilerinden bahsederken şerefli partimiz diyorlardı. On yılda on beş milyon genç yaratmışlardı. Tam 27 yıl tanrılar gibi konuştular. Firavunlar gibi saltanat sürdüler. Yediler, içtiler, kustular. Amma nutuklarda, amma afişlerde 'Köylü milletin efendisidir' diye yazıyordu. Halkı ve köylüyü 'efendimiz sensin, efendimiz sensin' diye soydular" ifadeleri yer aldı.

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/trtde-ataturke-yonelik-hakaret-dolu-belgesel-883082/
banner229
Son Güncelleme: 13.07.2015 12:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol