banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
25 Ağustos 2015 Salı 20:03
İşte partilerin bakanlık sayıları!
banner188
banner213
banner230

Seçim hükümetinde partilerin bakanlık dağılımı belirlendi.

Seçim hükümetinde partilerin bakanlık dağılımı belirlendi. Başbakan dışında yeni kabinede 11 AKP,  5 CHP, 3 MHP ile HDP ile 3 bağımsız milletvekili yer alacak. Başbakan Davutoğlu, bakanlık tekliflerine yarın başlayacak.

Geçici Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete’de

Bakanlar Kurulu’nun çekilmesi ve Geçici Bakanlar Kurulu’nun kurulmasına ilişkin karar, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Bakanlar Kurulu’nun çekilmesine dair Başbakan Ahmet Davutoğlu imzasıyla Cumhurbaşkanlığı makamına yazılan tezkerede, 62′inci hükümetin seçimlerin yenilenmesi kararı çerçevesinde Anayasa’nın 114′üncü maddesi uyarınca çekildiği belirtildi.

“Geçici Bakanlar Kurulu’nu Kurmak Üzere Konya Milletvekili ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan Olarak Atanmasına Dair Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İmzalı Tezkere”de de Davutoğlu’nun Anayasa’nın 114′üncü maddesi gereğince Geçici Bakanlar Kurulu’nu kurmak üzere Başbakan olarak atandığı ifade edildi.

Tezkerede, şunlar kaydedildi:

“7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimleri sonuçlarına göre yeni bir hükümet teşkiline imkan sağlamak üzere istifası sunulan ve yeni hükümet kuruluncaya kadar görevine devam etmesi tarafımızca uygun görülen, ancak Anayasanın 114′üncü maddesi gereğince görevinden çekilen Bakanlar Kurulu’nun, keyfiyette henüz bir değişiklik olmadığından geçici Bakanlar Kurulu kuruluncaya kadar görevine devam etmesini rica ederim.”

sözcü

banner229
Son Güncelleme: 25.08.2015 20:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol