banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
10 Şubat 2015 Salı 19:12
Hangi Baro başkanları Milletvekili adayı oldu! Kocasakal ve Feyzioğlu ise…
banner188
banner213
banner230

CHP’den aday olan Baro Başkanı yok…

Edinilen bilgilere göre, Manisa, Kırıkkale ve Sivas Baro Başkanları milletvekili adayı olmak için görevlerinden istifa ettiler. Başkanlardan Manisa Barosu Başkanı, MHP’den diğer iki başkanın ise AKP’den milletvekili adayı olacakları bildirildi.  

 

Kocasakal Ve Feyzioğlu Milletvekili Adayı Olmadılar…

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun İzmir 2. Bölgeden, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal’ın İstanbul 1. Bölgeden milletvekili adayı olacakları bekleniyordu.

Kamu görevlilerinin milletvekilliği adayı olabilmeleri için 10 Şubat 2015 Saat 17:00’ye kadar görevlerinden  istifa etmeleri gerekiyordu. Ancak her iki başkan da istifa etmedi ve görevlerine devam ediyorlar.

Başkanlar Neden Aday Olmadı

CHP genel merkezinin aldığı karara göre milletvekili adayları hakim önünde ön seçimle değil, merkez yoklaması ve eğilim yoklamaları ile tespit edilecek. Edinilen bilgiye göre Feyzioğlu ve Kocasakal milletvekili adaylarının hakim önünde yapılacak ön seçim ile seçilmeyeceği için aday olmadılar…

CHP içerisinde geniş bir kesimin hakim önünde ön seçim istemesine rağmen genel merkez bugüne kadar tutumunu değiştirmedi.

Adaletbiz


banner229
Son Güncelleme: 10.02.2015 19:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol