banner200
banner222
19 Ekim 2012 Cuma 19:39
AKP'nin 'Özgür Suriye Ordusu' Hatay’da ev bastı
banner188
banner213
banner230

Reyhanlı’da Suriyeli yaralı askerleri evine alan Mehmet K., Suriyeli komşuları tarafından ihbar edilince evi Özgür Suriye Ordusu, 18 kişi tarafından basıldı. Evdekilere Kaleşnikof doğrultan silahlı çete iki askeri kaçırdı.

Silahlı ev baskısı
Yurt gazetesinden Ömer Ödemiş'in haberine göre, önceki akşam Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde meydana gelen olayda, silahlı cihatçılar, Mehmet K.’nın evini basarak, Esad yanlısı olduklarını iddia ettikleri iki askeri almak istediler. Ev sahiplerinin direnmesi üzerine evde bulunan herkesi silah tehdidiyle yere yatıran teröristler yanlarına aldıkları iki Suriyeli askerle, Bağcılar Mahallesi’ndeki olay yerinden uzaklaştılar.

Polis, AKP'nin ÖSO'suna sahip çıktı
Ev sahibi Mehmet K. teröristlerin araçlarından birinin plakasını alarak polise bildirdi. Güvenlik güçlerince kimlikleri tespit edilen cihatçılar, ev sahiplerinin Suriyeli askerleri ihbar eden komşularını rehin almaları sonucunda yakalandılar. Silah zoru ile kaçırdıkları iki Suriyeli askeri getirerek polise teslim etmek zorunda kalan Özgür Suriye Ordusu’na mensup cihatçılar, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar.

“Ölümle tehdit edildik”
Olayla ilgili Ömer Ödemiş'ee konuşan Mehmet K. olayı şöyle anlattı;

“Gece yolda gördüğüm ve durumları hiç iyi olmayan iki kişiyi yardımcı olmak amacıyla eve getirdim. Karınlarını doyurup, parçalanmış giysilerini değiştirdim. Suriye Ordusu’nda asker olduklarını söyleyen bu kişiler, yollarını kaybettiklerini ve bu bölgeye bilmeden geldiklerini söylediler. Benden telefonumu isteyen askerler ailelerini aradılar. Aileleri de bir gün sonra gelip onları alacaklarını bize ilettiler. Biz de insanlık adına iki askeri misafir ettik. Bir süre sonra Suriyeli ve muhalif olan yan komşumuzun ihbar etmesiyle evimiz 18 silahlı cihatçı tarafından basıldı. Hepimizi yere yatırdılar. Karşı koymaya çalıştık ama bizi ölümle tehdit ettiler ve zorla misafirlerimizi alıp götürdüler. İki genç askeri öldüreceklerini düşündüğümüz için hemen polise başvurduk. Aynı zamanda ihbarcı olduğunu bildiğimiz yan binamızda oturan Suriyelileri de biz alıkoyduk. Polis evimizi basan cihatçılara bir süre sonra ulaştı ve yanlarında askerleri getirip kendilerine teslim etmelerini istedi. Bir süre sonra evimizi basanların bir kısmı yanlarında kaçırdıkları iki askerle birlikte emniyete geldiler. Polis bunların ifadelerini aldı ve Suriyeli askeri geri bize teslim etti. Arkasından, silahlarıyla evlerimizi basan cihatçıları da serbest bıraktı.”

banner229
Son Güncelleme: 19.10.2012 19:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol