banner200
banner222
Rahmi
Rahmi
22 Mayıs 2016 Pazar 09:56
Körfez Köprüsü bayrama yetişiyor
banner188
banner213
banner230

 İstanbul-İzmir arasındaki yolun 3,5 saate inmesini sağlayacak Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyol Projesi'nin en önemli ayağı olan İzmit Körfez Geçiş köprüsünde sona yaklaşılıyor. Tabliyelerin yerine yerleştirilmesinin ardından köprünün üzeri, asfaltlama öncesi paslanmayı önleyen özel izolasyon boyalarıyla kaplanıyor. Köprünün üzerindeki hummalı çalışma sırasında oluşan yoğun trafikte iş makineleri, işçi servisleri, malzeme kamyonları için hız sınırı 10 kilometre olarak belirlendi. Hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, Ramazan Bayramı öncesi açılacak köprüden ise özel araç sürücüleri 120 kilometrelik hızla geçebilecekler.  

Yoğunluk başladı bile 

Çalışmalar sırasında köprünün üzerinde yoğun bir trafik oluştu. Köprü üzerinde şu anda hız sınırı 10 kilometre olarak belirlendi. İşçileri taşıyan servis minibüsleri, forklifter, vinçler, malzeme taşıyan kamyonlar şu anda köprü üzerinde bu hızda hareket ediyorlar. 

Gebze çıkışına dinlenme tesisi 

Öte yandan Körfez Geçiş Köprüsü'nün Gebze tarafındaki çıkışında yapılan dinlenme tesisi inşaatı da tüm hızıyla sürüyor. Sürücüler için bir benzinci bulunacak alanda ayrıca alışveriş yapılabilecek çeşitli mağazalar da yer alacak.

BOYAMA AŞAMASINA GEÇiLDi

Geçen ay düzenlenen törenle son tabliyesi yerleştirilen İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde hummalı çalışma sürüyor. Tabliyelerin konumlandırma işleminin yapılması ve kaynaklama işleminin tamamlanmasının ardından tabliyelerin üzeri paslanmayı önleyen özel izolasyon boyalarıyla kaplanıyor. Bu işlem sırasında tabliyelerin üzeri önce kumlama yöntemiyle bugüne kadar oluşan paslardan arındırılıyor. Daha sonra bir daha paslanmaması için farklı özelliklere sahip özel izolasyon boyalarıyla beş kat boyanıyor.  

 

banner229
Son Güncelleme: 22.05.2016 09:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol