banner200
banner235
banner225
Rahmi
Rahmi
30 Kasım 2015 Pazartesi 21:42
Gökhan Şıkrak'a dolandırıcılık suçlaması
banner188
banner213
banner230

 Üretim faaliyetleriyle ilgili yeni yatırım kararlarını açıkladıktan 15 gün sonra nakit akışında sıkıntılar yaşadığını, 20 gün sonra da ‘iflas erteleme’ başvurusu yaptığını açıklayan Plaspak Kimya hakkında yatırımcılar suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) gönderildiği belirtilen suç duyurusu dilekçesinde Gökhan Şıkrak hakkında dolandırıcılık suçlaması yapılıyor.

Dilekçede, 05.03.2014 tarihinde Plaspak Kimya Hisselerini satın aldığını belirten bir yatırımcı, hisse aldığı dönemde finansal tablolarda bozukluk olduğuna dair bir açıklamanın olmadığının altını çiziyor. “Aylık açıklanan denetimlerde sıkıntısı, sorunu olmayan şirket gibi göstermiştir. Hatta şirketin sahibi sık takip edilen Borsa Gündem sitesine 20 gün önce demeç vermiş, şirketin finansal tablolarının çok düzgün olduğunu ve ihracata önem verdiklerini belirtmiştir. Herhangi negatif bir durum beyan edilmemiştir” denilen dilekçe şöyle devam ediyor: 

“NEGATİF DURUM AÇIKLANMADAN ÖNCE YÖNETİM KURULU ÜYESİ HİSSE SATTI”

“05.11.2015 tarihinden itibaren almış olduğum Plaspak hisse senetleri çok hızlı bir şekilde düşmüştür. Şirket sahibi durumun negatif olduğunu borsaya bildirmiştir. Plaspak Kimya Yönetim Kurulu Üyelerinden Serhat Sıvış, negatif durum öncesi hisselerini satmıştır. Bu durum borsaya açıklanmıştır. Şirketin sahipleri şirketin içini boşaltmıştır. Bu tablo bir dolandırıcılık tablosudur. Bu şirketin hisse senedini aldığım için yıllarca birikimim olan paramı kaybettim. Bu konunu araştırılmasını arz ederim.”

SPK SAVUNMA TALEP ETTİ

SPK, kamuoyunu yanıltıcı açıklamalar yaptığı gerekçesiyle şirket ve Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Şıkrak’tan savunma alınmasına karar verdi.
Yatırımcılar bağımsız denetimden geçmiş raporlarda bu konuda her hangi bir uyarı bulunmadığına dikkat çekerek raporu hazırlayan kişilerin de sorumlu olduğunu öne sürüyor. İflas erteleme başvurusu yapan şirketin bağımsız denetimden geçmiş 6 aylık bilançolarında 478 bin lira kâr açıkladığı dikkat çekiyor.  

banner229
Son Güncelleme: 30.11.2015 21:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol