banner200
banner235
banner225
12 Mayıs 2013 Pazar 00:33
Antakya sokağa döküldü: “Cihatçı katilleri kentimizden kovacağız!
banner188
banner213
banner230


Reyhanlı’da bomba yüklü iki aracın patlaması sonucu 40′tan fazla kişinin öldüğü, yüzlerce kişinin yaralandığı saldırı sonrasında "Suriye'de Emperyalist Müdahaleye Hayır Platformu"nun çağrısıyla halk sokağa döküldü. Eğitim-Sen Hatay Şube önünde toplanarak Saray Caddesi’ne yürüyen Antakyalılar burada bir basın açıklaması yaparak Vali’yi istifaya çağırdı.

Sendika.org'un haberine göre, Platform adına açıklamayı okuyan Eylem Mansuroğlu bu saldırının sorumlularının, Antakya’da serbestçe dolaşan eli kanlı katiller El Kaide, El Nusra benzeri cihatçı çeteler ve bunları koruyan, besleyen siyasi iktidar olduğunu söyledi.

Mansuroğlu şöyle konuştu:

"Bu saldırı, AKP iktidarının izlediği savaş politikaları sonucudur. Bu saldırı Türkiye ve Suriye halkları arasındaki var olan tarihi, ekonomik, kültürel ve akrabalık bağlarını yok edilmesi yerine düşmanlık politikalarının yerleştirilmesine yöneliktir.

Daha önce iki Hıristiyan din adamının kaçırılması, Alevi din adamı Ali Yeral’ın evine saldırılması ve son olarak patlatılan bombalar savaşın çok uzağımızda olmadığını, yanı başımızda, evimizin önünde, sokaklarımızda, kentimizde yaşandığının açık göstergesidir.

Biz demokrasi güçleri olarak yıllardır yaptığımız açıklamalarla, izlenen bu savaş politikasının kan, acı ve ölümden başka bir şey getirmeyeceğini dile getirmiştik.

Barış istiyoruz. Türkiye topraklarının başka bir ülkeye tehdit oluşturacak eli kanlı militanlar tarafından kullanılmasına son verilmelidir. Ülkemizde yer alan savaş mağduru Suriyeli sığınmacıların mülteci kamplarında ihtiyaçlarının karşılanması Reyhanlı, Antakya ve Altınözü’nde gördüğümüz kamuflaj elbiseli silahlı militanların bir an önce Ülkemizden çıkartılmasını istiyoruz.

Suriye’nin geleceği ancak Suriye halkı tarafından belirlenmelidir. Suriye’de gerçekleştirilmeye çalışılan mezhep çatışması bütün Ortadoğu’yu kana boğacak bir gelişme olacaktır. Reyhanlıdaki bu patlama bunun en açık kanıtıdır. Reyhanlı’da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza baş sağlığı yaralılara da acil şifalar diliyoruz.”

İşte Reyhanlı'nın çığlığı: 'Nerede bu Alahsız oğlu Allahsız Başbakan!'

Reyhanlı'daki patlamaların ardından bütün medya kuruluşları ve AKP kurmayları olayı "çözüm süreci"ne ve "Esad"a bağlama gayreti içine girerken, Reyhanlı halkının tepkisi ortaya çıkmaya başladı. Yandaş kanala bağlanan bir yurttaş, "Nerede bu Başbakan?" deyince yayından alındı.

Yandaş Bugün TV'ye konuşan Reyhanlı'da oturan bir yurttaş, ilçedeki durumu özetliyor. Yurttaş Türkiye-Suriye savaşı çıkmasından endişelenip hükümet yetkililerine seslenirken, hemen yayından alınıyor.

İşte o görüntüler

banner229
Son Güncelleme: 12.05.2013 00:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol