banner237
Mihriban
Mihriban
16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:34
Washington Post'ta tam sayfa FETÖ uyarısı ilanı

Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) ABD'de yayımlanan Washington Post gazetesine tam sayfa ilan verdi. İlanda gazetenin okurlarına FETÖ hakkında uyarılarda bulunulurken Fethullah Gülen'in iadesi istendi.ABD'de 150'ye yakın Türk-Amerikan sivil toplum kuruluşunu bir araya getiren Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi ( TASC ), Washington Post gazetesine verdiği tam sayfa ilanda gazetenin okurlarına FETÖ hakkında uyarılarda bulundu ve Gülen'in iadesini istedi.  TASC , 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yılı sebebiyle ABD 'nin en saygın gazetelerinden birisi olan Washington Post 'a tam sayfa ilan vererek FETÖ hakkında uyarılarda bulundu.

 250'den fazla kişi şehit oldu

İlanda, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara'da Meclis dahil olmak üzere çok sayıda devlet binasının hedef alındığına işaret edilerek, Türk halkının darbecilere karşı sokaklara çıkarak tanklara müdahale ettiğini ve 250'den fazla kişinin şehit edildiği ve iki binden fazla kişinin ise yaralandığı hatırlatıldı. Darbecilere emirlerin ABD 'nin Pennsylvania eyaletine bağlı Saylorsburg kasabasında yaşayan elebaşı Gülen tarafından verildiğini belirtilen ilanda, Gülen, New York'taki Dünya Ticaret Merkezi'ne 1993'te düzenlenen saldırıdan dolayı ABD 'de tutuklu bulunan Şeyh Ömer Abdurrahman'a benzetildi.

[Haber görseli]

 Yargı karşısına çıkmadı

İlanda, Şeyh Ömer Abdurrahman'ın hakkındaki suçlamalardan dolayı tutuklandığı,FETÖ elebaşı Gülen'in ise yargı karşısına henüz çıkmadığı kaydedildi. Amerikalılardan Gülen'in iadesi için baskı yapmaları çağrısında bulunulan ilanda, örgütün ABD 'de düzenlediği programlar hakkında da okurlar uyarıldı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/1028026/Washington_Post_ta_tam_sayfa_FETO_uyarisi_ilani.html

Anahtar Kelimeler:
Tam Sayfa Etö IlanıF
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol