banner200
banner222
27 Şubat 2014 Perşembe 19:22
Norveç Adalet Bakanı: Her 10 Kadından Biri Tecavüze Uğradı
banner188
banner213
banner230

 Norveç'te yapılan bir araştırma sonucu hazırlanan raporda yer alan bilgiler şok etkisi yarattı. Adalet Bakanı Anders Anundsen, Sağlık Bakanı Bendt Höje, Çocuk ve Eşitlik Bakanı Solveig Horne tarafından açıklanan raporda, her 10 Norveçli kadından birinin tecavüze uğradığı yer aldı.

 

ADALET BAKANI AÇIKLADI

 

Norveç'te Ulusal Şiddet ve Travmatik Stres Çalışmaları Merkezi (NKVTS) tarafından yapılan araştırma sonuçlarını Adalet Bakanı Anders Anundsen, tarafından açıklandı. Bakan Anundsen, "Tıbbi tedaviler ve muayenelere göre her 10 kadından biri tecavüze uğramış. Tecavüze uğrayan her üç kadından biri yaşadığı olayı sakladığı için bu konuda tam bilgi edinmek olukça zor. Tecavüze uğrayan kadınlar bunu yakınlarına ve arkadaşlarına anlatmak istemiyorlar. Araştırma, yapılan tedaviler, suç duyuruları psikolojik destek çalışmalarından yola çıkılarak yapıldı" dedi.

 

ERKEKLERİN DE YÜZDE 1'İ TECAVÜZE UĞRAMIŞ

 

Araştırma yapılırken, soru yöneltilen erkeklerden yüzde 1,1'i, kadınlardan yüzde 9.4'ü tecavüze uğradığını açıkladı. Araştırma raporuna göre, tecavüze uğrayan her 10 kadından 4'ü, olay nedeniyle sakat kalmak ve ölmekten korktuğunu belirtirken, her 10 kadından 3'ü fiziksel zarar gördüğünü söyledi. Yine aynı rapora göre, tecavüze uğrayan kadınların yüzde 9'u tedavi yolunu tercih ederken, yüzde 29'u ise kimseye anlatmamayı tercih etti.

banner229
Son Güncelleme: 27.02.2014 21:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol