banner200
banner235
banner225
21 Şubat 2014 Cuma 19:14
İflas eden Detroit, ABD'nin en tehlikeli şehri oldu
banner188
banner213
banner230
 
   ABD'nin ve dünyanın en büyük otomotiv devlerini ağırlayan bir dönemin gözde sanayi şehri Detroit, ülkenin en tehlikeli şehirleri listesinde ilk sırada yer aldı.

Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) yıllık suç verilerine dayandırılarak hazırlanan rapora göre, geçen yılın ilk altı ayında en fazla suç Detroit'te işlendi.

Raporda 200 binden fazla kişinin yaşadığı şehirler göz önüne alınırken, geçen yılın ilk 6 ayındaki şiddet suçlarının, 2012 yılının aynı dönemine göre kıyaslandığı, ulusal bazda suç oranlarında genel bir düşüş olmasına karşın, suç oranlarının zaten yüksek olduğu kentlerdeki suç oranının değişmediği belirtildi.

Listenin ilk sırasında yer alan Detroit'te geçen yılın ilk 6 ayında, adam öldürme ve ağır saldırı suçlarının yüzde 5 düştüğü, ancak tecavüz oranının yüzde 46, hırsızlık oranının ise yüzde 8 artış gösterdiği kaydedildi.

En fazla suç işlenen şehirler listesinde ikinci olan California'nın Oakland şehrinde ise önceki yıllara kıyasla şiddet suçlarının arttığı, hırsızlık vakalarının yüzde 30'e varan oranlarda yükseldiği ifade edildi.

ABD'nin suç oranı yüksek bir diğer şehri ise Missouri eyaletine bağlı St. Louis oldu. Kentte geçen yılın ilk yarısında tecavüz oranının yüzde 60 düzeyinde arttığı kaydedildi.
AA

banner229
Son Güncelleme: 21.02.2014 19:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol