banner200
banner222
11 Temmuz 2016 Pazartesi 13:21
Hillary Clinton iddiaları yalan çıktı!
banner188
banner213
banner230

FBI, hafta başında yaptığı (aslında iddialar 2013 yılına dayanıyor) açıklamada, H.Clinton’ın Dış İşleri Sekreterliği yaptığı dönemde, sunuculara ve e-posta hesaplarına sızma girişimi gerçekleştiğini duyurmuştu. FBI, son derece üstü kapalı biçimde, H.Clinton’ın bazı ihmalleri olduğunu ima etmiş, ama kovuşturmaya yol açacak bir ihmal bulunmadığını söylemişti.


FBI Direktörü James Comey, şimdi ise Romanyalı hacker Marcel Lehel Lazar’dan (Guccifer takma adıyla da tanınıyor) aldığı bilgilerin “yanlış” olduğunu itiraf etti. Romanyalı hacker’ın Hillary Clinton’ın hesabına sızma girişimleri hiçbir zaman başarıya ulaşmamış. FBI’ya göre sanık, ilgi çekmek için bu iddiaları ortaya atmış.
Söz konusu hacker, Clinton’ın danışmanı Sidney Blumenthal’in e-posta hesabına sızdığını ve böylece Hillary Clinton ile ülke hakkında yazışmalar yaptığını iddia etmişti. Hatta bazı Amerikan gazeteleri, söz konusu iddiaları, kapak sayfalarına taşımıştı.
Hillary Clinton ise iddiaları sürekli reddetmiş ve herhangi bir sızıntı olmadığını savunmuştu. Clinton’ın iddialarının gerçek olduğu da, FBI tarafından belgelendi.

Sony Türkiye’den PS4 Oyunlarına İndirim!


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 11.07.2016 13:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol