banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
14 Mayıs 2015 Perşembe 10:59
Doğumda karnında cep telefonu unutuldu
banner188
banner213
banner230

Ürdün’ün başkenti Amman’da sezeryanla doğum yapan bir kadın, doğumu gerçekleştiren doktorun karnında cep telefonu unuttuğunu ve olayın da karnındaki telefonun titreşmesiyle ortaya çıktığını iddia etti. Ülkeyi karıştıran iddia Ürdün Meclisi’ne de taşındı ve hükümetin istifası istendi.

Gulf News’un haberine göre, Hanan Mahmoud Abdul Karim adlı 36 yaşındaki bir kadın başkent Amman’da bir özel hastanede sezeryanla doğum yaptı.

4.8 kilo ağırlıkta erkek bir bebek dünyaya getiren kadın bebeğiyle eve döndükten bir süre sonra karnında bir titreşim hissetti. Bu olayla beraber kadının karnındaki sancılar da arttı.
Amman’da bir devlet hastanesine kaldırılan kadının röntgeni çekilince 7 santimlik bir yabancı cisim olduğu tespit edildi.

Derhal ameliyata alınan kadının karnından bir cep telefonu çıktığı ileri sürüldü.

Olay
Ürdünlü Milletvekili Salim Al Bataynah tarafından Meclis’e de taşındı. Al Bataynah 21. Yüzyılda böyle bir hatanın kabul edilemeyeceğini belirterek hükümetin istifasını istedi.

Ürdün
sağlık Bakanlığı ise kendilerinde böyle bir olaya ilişkin bilgi bulunmadığını kaydederek olayın araştırılacağını duyurdu.

http://www.milliyet.com.tr/boylesi-duyulmadi/dunya/detay/2058847/default.htm
Son Güncelleme: 14.05.2015 11:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol