banner200
banner235
banner225
04 Aralık 2012 Salı 12:59
21 Aralık'ta Kıyamet mi Kopacak?
banner188
banner213
banner230

Kıyamet paniğine Rusya hükümeti el atmak zorunda kaldı.Asırlar öncesinden kalan bir Maya takvimine göre dünyanın sonunun 21 Aralık’ta geleceği öngörüsünün yarattığı panik havası devlet yetkililerini de endişelendiren boyuta ulaştı.

NASA'dan korkutan kıyamet açıklaması

NASA, Mayaların kehanetine göre 21 Aralık'ta kıyametin kopacağına ilişkin iddialara yönelik bir açıklama yayınladı.

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Maya takvimine göre Dünya'nın 21 Aralık'ta yok olacağı ile ilgili iddiaları bertaraf etmek için internet sitesinde özel bir bölüm hazırladı.

ABD'den Kıyamet Açıklaması

ABD’de yayımlanan New York Times gazetesinin haberine göre, Rusya’nın Çin sınırına yakın bir kadın hapishanesindeki mahkûmların toplu halde histeri krizi geçirmesi üzerinde bir rahip göreve çağrılırken Acil Durumlar Bakanı Vladimir Puçkov “Kıyamet gelmiyor” açıklaması yaparak yüreklere su serpmeye çalıştı.

‘Dünyanın durumunu inceleyen bilim kurumlarına erişimi olduğunu’ vurgulayan Puçkov ‘güvenle dünyanın sona ermeyeceğini açıklayabileceğini’ duyurdu. Fakat batıl inançları kuvvetli Rus halkı ülkenin dört bir yanında marketlere saldırıp stoklamak için kibrit, bakliyat, şeker ve mum almaya devam ediyor.

‘Lütfen kimse panik yapmasın’

Rus meclisi Duma’nın bünyesindeki çevre komitesinden vekil Leonid Ogul “Devamlı dünyanın sonu hakkında konuşmak sağlıklı değil, bir doktor olarak söylüyorum. Herkesin sinir sistemi farklı. Bazıları böyle haberleri gülerek karşılar, kimileri paniğe kapılır” dedi. Geçen hafta milletvekilleri Rusya’nın en büyük üç yayın kuruluşuna bir mektup göndererek kehanet hakkında yayın yapılmamasını istedi.

mynet

banner229
Son Güncelleme: 04.12.2012 13:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol