banner200
banner225
31 Ağustos 2015 Pazartesi 11:30
Nafakanın Arttırlıması
banner188
banner213
banner230
 ………….  MAHKEMESİNE

 

                                                                                                                      

 

 

DAVACI                 :.......

 

VEKİLLERİ            :.......        

                                     

DAVALI                 :.......

 

KONU                : Aylık .................... olan  İştirak Nafakasının ....... Arttırımı  ile Aylık ....... ye Çıkartılması Talebimiz Hk.

 

AÇIKLAMALAR    :1-Davalı ....... ile müvekkilemiz .......  Asliye Hukuk Mahkemesinin ....... tarih, ....... E. ve ....... K. Sayılı ilamı ile boşanmışlardır.

 

2-Boşanma sonucunda eşlerin müşterek çocuğu ....... doğumlu .......'un velayeti annesine bırakılmıştır. Müşterek çocuğa bu ilamda nafaka bağlanmamıştır. Ancak ağırlaşan hayat şartları karşısında çocuğun masrafları ve okul giderlerinin artması sonucu müvekkilemiz müşterek çocuğa nafaka bağlanması için ....... Asliye Hukuk Mahkemesinde ....... E. sayılı dosya ile dava açmıştır.

 

3- ....... Asliye Hukuk Mahkemesinin ....... tarih, ....... E. ve ....... K. Sayılı ilamı ile müşterek çocuk .......  için aylık .......-TL iştirak nafakasına hükmetmiştir.

 

4- ....... yılında hükmedilen aylık .......-TL iştirak nafakası günün ekonomik koşulları ve müşterek çocuğun büyümesi ve ihtiyaçlarının artması sonucu yetersiz kalmıştır. Müşterek çocuk Necdet Onur halen Anadolu Lisesi altıncı sınıfta okumaktadır.

 

5-Davalının ekonomik durumundaki düzelme, yüksek enflasyon karşısında paranın alım gücündeki düşüş  ve müşterek çocuğun ihtiyaçlarındaki artışta göz önünde bulundurularak bu davanın açılması zorunluluğu hasıl olmuştur.

 

HUKUKİ NEDENLER : HUMK., MK. Ve İlgili Mevzuat

 

DELİLLER               :

1.   ..... 1 AHM ../... E. Sayılı Dosyası

2.   ..... 2 AHM ../... E. Sayılı Dosyası

3.   Tarafların Mali ve Ekonomik Durum Araştırması

4.   Nüfus Kayıtları, Tanık, Yasal ve Takdiri Diğer

 

SONUÇ İSTEM     : Yukarıda açıklanan nedenlerle aylık ....... olan iştirak nafakasının ....... arttırımı ile aylık ....... ye çıkartılmasına yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini arz ve  talep ederiz.

 

                                                                                                        DAVACI VEKİLİ

                                                                          .......               

 

banner229
Son Güncelleme: 31.08.2015 11:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol