banner200
banner222
24 Ağustos 2015 Pazartesi 18:19
Gayrımenkulün Satışının Önlenmesi Bakımından Tedbir Konulmasını, Taşınmazın Davalı Adına Olan Kaydının İptaline
banner188
banner213
banner230
                                                              ....... MAHKEMESİNE

 

                                                                                                                     

                                                                                                                                 TEDBİR TALEPLİDİR

   

DAVACILAR               :.......                            

 

VEKİLİ                         :.......

                                                                                  

DAVALI                       :.......        

 

KONU                          : Tapu İptal ve tescil

 

DEĞER                        : .......

 

AÇIKLAMALAR     :1-Müvekkillerimiz, 6 kardeşli bir ailenin çocuklarıdır. Babalarını uzun zaman önce yitiren müvekkillerimizden, en küçük olması nedeni ile Ayşe evde yaşlı ve hasta annesinin bakımı ve tedavisi ile ilgilenmek durumunda kalmıştır. Uzun yıllar şeker, yüksek tansiyon ve hafıza kaybı hastalıklarını çeken kadıncağız 3 ay önce 96 yaşında iken ölmüştür. (veraset ilamı ektedir)

 

2-Kardeşlerden en büyüğü olan  Ali  ise, işsiz ve kötü alışkanlıkları olan biridir. Babalarının sağlığında kendisine tüm imkanlar tanınmış, evlenirken daire ve dükkanlar verilmiş, ancak çok kısa zamanda boşandığı gibi üzerine yapılan mülkleri de sefa aleminde yemiş bitirmiştir.

 

3-Babası öldükten sonra da yine yaşlı annesinden yeni iş kurmak bahanesi ile sık sık nakit paralar almış, kumarda tüketmiştir.

 

4-En son olarak da müvekkillerimizin ....... Köy, ....... mevkii, Pafta:......., Parsel: ....... da bulunan ..... m2 taşınmazını ..........-TL bedelle 96 yaşındaki annesinden bilmediğimiz bir şekilde aldığı özel satış vekaleti ile sonradan evlendiği eşinin babasına sattığını öğrenmiş bulunmaktayız. Müvekkillerimizin annelerinin

 

5-............' nin amacı tamamı ile şahsi menfaate yönelik olup, sonradan diğer mirasçılardan kaçırdığı bu malı da paraya çevirerek gününü yaşayacaktır.

 

6-Gayrımenkulü satın alan ............'nın hiçbir geliri olmadığı gibi, kendisine de müvekkilimizin ağabeyi( yani damadı) bakmaktadır.

 

7-Bu nedenle muvazaalı bir şekilde gerçekleştirilen bu satış işleminin iptali ile yeniden mirasçılar adına tescilini talep etmekteyiz. Yine kötü niyetli davalının gayrı menkulü üçüncü kişilere satmasının önlenmesi için de yukarıda ada pafta ve parseli belirtilen gayrımenkulün satışının önlenmesi bakımından tedbir konulmasını istemekteyiz.

 

HUKUKİ NEDENLER   : BK VE İLGİLİ YASA MADDELERİ

 

DELİLLER                    : Tapu Kaydı, Veraset İlamı, Tanıklar her türlü delil.

 

CEVAP SÜRESİ         : 10 Gündür

 

SONUÇ İSTEM         :Yukarıda açıklanan nedenlerle, kötü niyetli davalının gayrı menkulü üçüncü kişilere satmasının önlenmesi için de yukarıda ada pafta ve parseli belirtilen gayrımenkulün satışının önlenmesi bakımından tedbir konulmasını, taşınmazın davalı adına olan kaydının iptaline karar verilmesini, yargılama giderlerinin karşı tarafa yükletilmesini, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini arz ve talep ederiz.

 

                                                                                                    DAVACILAR VEKİLİ

banner229
Son Güncelleme: 24.08.2015 18:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol