banner200
banner235
banner225
20 Ekim 2010 Çarşamba 15:13
İZMİR BAROSU SEÇİMLERİ
banner188
banner213
banner230
Başkanken hayatını kaybeden Nevzat Erdemir’in önderliğinden kurulan Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu’nda aday tartışması ve bölünmeler yaşanıyor. Ön seçimde Erdoğan Öztürker belirlendi. Ancak Başkan Özdemir Sökmen buna rağmen geri adım atmadı, adaylığını açıkladı. İlhan Erkul’un da eklenmesiyle, Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu’nun üç listeyle seçime gireceği kesinleşti. Çağdaş Avukatlar Grubu’nda Sema Pektaş, Bağımsız Avukatlar Grubu’nda İbrahim Bahçıvancılar, Değişimci Avukatlar Grubu’nda da Refik Uzun aday gösterildi. İlerici Avukatlar Grubu Avukat Mehmet Seyrek'i aday olarak gösterdi. Seyrek, başkanlık yarışına grup adına katıldığını doğruladı.Seyrek, "Seçim sürecine girdiğimizde, Çağdaş Avukatlar Grubu ile ittifak kurmak için çalışma içindeydik. Ancak aday belirleme sürecinde çıkan görüş ayrılığı nedeniyle, grup olarak seçime girme kararı aldık" dedi.
24 Ekim'de yapılacak İzmir Barosu Genel Kurulu için, Yüksek Seçim Kurulu da, seçmen listesini baronun ilgili yerlerinde askıya çıkardı. İzmir Barosu Başkanı Avukat Özdemir Sökmen, avukatların seçmen listesine bakıp isimlerinin olup olmadığını kontrol etmelerini istedi. Sökmen, avukatların sandıkta oy kullanamama gibi bir sorunla karşılaşmamaları için, seçmen listesinde ismi olmayanların YSK'ya başvuru yapması gerektiğini belirtti.
Öte yandan İzmir Barosu'nda başkanlığa aday olan isimler, adliye koridorlarına afişlerini yapıştırarak avukatlardan oy istiyor. Mevcut Başkan Özdemir Sökmen de afişini asan isimler arasında yer alıyor.banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol