banner200
banner235
banner225
21 Ekim 2010 Perşembe 14:13
Çağdaş Avukatlar Grubu Ödemiş'ten Destek İstedi
banner188
banner213
banner230
Ödemişli avukat Erdem Boyacı'nın denetim kurulu üyeliğine aday olduğu Çağdaş Avukatlar Grubu'nun başkan adayı Av. Sema Pekdaş, yeniden çağdaş bir baro için görevi üstlenmeye hazır olduklarını söyledi. Kokteylde genellikle baroların nasıl daha etkin olabileceği tartışıldı.
Ödemişli avukatların yoğun ilgi gösterdiği kokteylde gazetemize konuşan Pekdaş, “Yaklaşık 5800 avukatın yer aldığı İzmir Barosu'nun 23-24 Ekim'deki olağanüstü genel kurulunda Çağdaş Avukatlar Grubu olarak çağdaş, paylaşımcı bir baro için göreve adayız. Dün Bakırçay havzasında Bergama ve çevresinde avukat arkadaşlarımızla görüştük. Bugün de önce Torbalı, Bayındır ve Tire ilçelerinde destek istedik. Ödemiş'te de düzenlenen bu kokteylle avukat arkadaşlarımızla bir araya geldik” dedi.
Kimsenin sesi olmayan, sadece avukatların sesi olan bir baro yaratmak için söz veren Pekdaş, “Baronun daha etkin olması gerekiyor. Tüm baro üyelerinin yönetime katılması gerekiyor. Biz bunlar için söz veriyoruz. Hiçbir siyasi partinin tekelinde olmayan, farklı siyasi görüşlerden olan avukat arkadaşlarımızı zenginlik ve renk olarak gören bir anlayışı baroya getirmek üzere yola çıktık. Demokrat bir yönetim anlayışı ile mesleki sorunlara kulak tıkamayacağız” diye konuştu.
banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol