banner200
banner235
banner225
24 Ekim 2010 Pazar 17:33
ÇAG adayı: Güçlü, etkin ve üretken bir baro için adayız
banner188
banner213
banner230
İZMİR - Çağdaş Avukatlar Grubu'nun başkan adayı Sema Pekdaş, özel yetkili ağır ceza mahkemelerine karşı mücadele etmenin baroların görevi olduğunu belirterek, "Biz bunun için görev almaya hazırız" dedi. Pekdaş, "güçlü, etkin ve üretken bir baro için" aday olduklarını belirtti.

İzmir Barosu genel kurulunun ilk günü, başkan adaylarının yaptığı konuşma ile sona erdi. 7 aday arasında tek kadın aday olan Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Sema Pekdaş, genel kurulda hukukun ve mesleğin sorunlarının konuşulmadığı eleştirisinde bulundu, "Baro ve genel kurulu hukuktan uzak kalıyor" dedi.

"Ülke sorunlarında çözümden yana taraf olmak hukukçu kimliğinin bir parçasıdır" diye konuşan Başkan Adayı Pekdaş, yeni anayasa tartışmalarına değindi, "anayasa toplumsal mutabakatla yapılmalıdır" diye belirtti.

DGM'lerin yerine kurulan özel yetkili ağır ceza mahkemelerini anımsatan Pekdaş, "Bu mahkemelerin kuruluşunu sağlayan CMK 250. madde kaldırılmalıdır. Bunun için mücadele edeceğiz" dedi. Savunma yapmanın önüne geçildiğini belirten aday Pekdaş, "Dinlemeler, gizli tanıklar, gizlilik kararları, uzun tutukluluklar, adil yargılama ve savunma engelleniyor" diye konuştu.

ÇAG adayı Sema Pekdaş, meslektaşlarının baro yönetimine katılmasının önünü açacaklarını belirterek, "güçlü, etkin ve üretmen baro için adayız" dedi.
banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol