banner200
banner225
28 Ekim 2010 Perşembe 13:00
BAROLARIN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJLARI
banner188
banner213
banner230
Türkiye Barolar Birliği ve Ankara Barosu, Cumhuriyetin ilan edilişinin 87. yıl dönümünü nedeniyle yayımladıkları mesajla kutladılar. ANKARA (ANKA) - Türkiye Barolar Birliği ve Ankara Barosu, Cumhuriyetin ilan edilişinin 87. yıl dönümünü yayımladıkları mesajla kutladılar.

-"HUKUK DEVLETİ" VURGUSU-

TBB'nin Cumhuriyet Bayramı mesajı şöyle:
"Uygar bir duruş ile yurttaşlık erdeminin, halkın haklarını ve özgürlüğünü ayakta tutan adli, idari, siyasi ve ekonomik kurumlara ve yaşam tarzına duyulan sevginin ifadesi olan, tiranlığın, despotizmin, adaletsizliğin, hoşgörüsüzlüğün, yozlaşmanın karşısında duran, demokrasi, hukuk devleti/hukukun üstünlüğü, insan hakları gibi çağdaş ve evrensel değerlerle bütünleşerek kendisini geliştiren ve daha da geliştirecek olan laik Cumhuriyetimiz; Büyük Atatürk'ün Cumhuriyetin Onuncu Yıl Nutkunda ifade ettiği üzere; "daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde' sonsuza kadar yaşayacaktır."

-"BASKIYA DİRENMİŞ BİR BARO"-

Ankara Baro'sundan yapılan açıklamada ise "87 yılın 86'sına tanıklık etmiş, yön vermiş, Anadolu insanının birey olması için mücadele etmiş, baskıya direnmiş bir baronun, Ankara Barosu'nun mensubu olmanın verdiği gururla ve hukukun üstünlüğünü, demokrasiyi, Cumhuriyetin temel niteliklerini koruma kararlılığıyla Cumhuriyet Bayramınızı kutluyoruz" denildi.(ANKA)
banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol