banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
18 Aralık 2015 Cuma 13:12
Baro servisinde skandal uyarı
banner188
banner213
banner230

Denizli Barosu'na ait servis minibüsünde yaşanan yer verme tartışmasının ardından asılan "Katiplerin yer vermesi zorunludur. Kalk ve ayakta kalan avukata yer ver" ifadelerinin yer aldığı yazının asılması tepkiler üzerine kaldırıldı

DENİZLİ (AA)

Denizli Barosu'na ait servis minibüsünde yaşanan yer  verme tartışmasının ardından asılan uyarı yazıları tepkilere neden oldu. 
    Alınan bilgiye göre, Adalet Mahallesi'nden adliye binasına avukat ve  adliye personelini taşıyan servis minibüsünde bir avukat ile katip arasında yer  verme tartışması yaşandı. Bunun ardından servis araçlarına "Lütfen kalk ve ayakta  kalan avukata yer ver. Katipler oturma sırasına göre teker teker kaldırılacaktır"  ifadelerinin yer aldığı yazılar asıldı. 
    Adliye çalışanları arasında tepkilere yol açan konunun sosyal paylaşım  sitelerinde paylaşılmasıyla Denizli Barosunca servis araçlarındaki yazılar  kaldırıldı. 
    Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, gazetecilere yaptığı açıklamada,  yazının tepki çekmesinin ardından olaya müdahale ettiklerini belirtti. İlhan,  şunları kaydetti: 
    "Avukatlarımızı ve katipleri adliyeye taşıyan servis minibüsünde bir  tartışma yaşanmış. Bunun üzerine bizim haberimiz ve onayımız olmadan bu yazılar  asılmış. Olayı öğrenince de bu yazıları kaldırttık. Bizim böyle bir uygulamayı  kabul etmemiz düşünülemez. Şoförleri uyararak bunun yanlış olduğunu kendilerine  söyledik. Herkesin birbirine saygılı olduğu bir ortam olması gerekir."

Baro servisinde skandal uyarı


http://www.milliyet.com.tr/baro-servisinde-skandal-uyari-gundem-2164860/

banner229
Son Güncelleme: 18.12.2015 13:15
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol