banner200
banner235
banner225
Yeşim
Yeşim
30 Haziran 2016 Perşembe 12:54
Baro Başkanı'ndan  'Milli Egemenlik' Vurgusu
banner188
banner213
banner230

Milli egemenlik vurgusu yapan Av. Yıldırım, Osmanlı'ya geri dönüşün mümkün olmayacağını belirterek "Milli Egemenlik Esasına' dayalı olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin yegane devletidir ve ilelebet payidar kalacaktır." dedi.

Av. Yıldırım'ın değerlendirmeleri şöyle:

Osmanlı Padişahı olabilmek için en önemli şart Oğuz Türkleri'nin Kayı Boyu'ndan gelmektir. Padişahlık, soy esasına dayanır. O soy da artık Avrupa'da yaşamaktadır. Ülkemizde yaşayan hiç kimsenin 'Osmanlı Hanedanı geri gelsin, bizi tekrar yönetmeye başlasın, seçme ve seçilme hakkımız da elimizden alınsın' diyeceğini sanmıyorum. Bu da demek olmaktadır ki 'Milli Egemenlik Esasına' dayalı olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin yegane devletidir ve ilelebet payidar kalacaktır.

Osmanlı İmparatorluğu, Atalarımızın şanlı devletidir. Onur ve gurur kaynağımızdır. Tarihimizdeki 16 yıldızdan biri olarak Cumhurbaşkanlığı Forsumuzda ilelebet var olacaktır.

Bizim üzerimize düşen, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkararak Atalarımızdan devir aldığımız bayrağı daha da yukarılara taşımaktır.

Bunun için üretmek zorundayız. Bunun için daha çok çalışmak zorundayız. Unutmayalım ki 'işleyen demir ışıldar.'

Ordu yoktu kuruldu, para yoktu bulundu, düşman çoktu yenildi. Bunların hepsi çalışarak ve inanarak oldu.

Gelecekteki güzel günler için daha çok çalışmaya devam edelim. İnancımızı yitirmeyelim. Ülkemiz üzerinde hain planları olan şer odaklarını sevindirmeyelim. Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde tek yumruk olmaya devam edelim.http://www.baroturk.com/av-yildirimdan-milli-egemenlik-vurgusu-22861h.htm

banner229
Son Güncelleme: 30.06.2016 13:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol