banner200
banner222

1947’de 5 yaşımda babamın kucağında okumaya başladığım Cumhuriyet Gazetesini 1995'te CUMOK üyesi olduğum dönemde Hikmet Çetinkaya ve şimdi nerelerde olduğunu bilmediğim Deniz Som'un yanlış davranışları nedeniyle bıraktım. Tutumunu hep bozdu… Vatanseverliğini(!) ülkeden kaçarak gösteren Can Dündar'ı ve onun gibileri sevemem ama Gazeteye ve gazetecilere yapılanları gene de onaylamıyorum.

Ergenekon Kumpasında İlhan SELÇUK ağabeyimize yapılan hain davranış, şu anda onun yerinde olan Orhan ERİNÇ ağabeye yapılmamış olmakla fark yaratılmak istenmişse de hukukçu olarak, bu yapmacık davranışı yutmuyoruz…

Yıllarca TCK 141,142 ve 163.md.lerle verilen cezaların hiçbir şeye yaramadığı anlaşılıp bunlar suç olmaktan çıkartıldı ve ülkemiz gazete yazılarıyla batmadı. Bu kadar yakın tarihimizi bile bilmeyenlerden ne politikacı ne de hukukçu olunamaz…

Şimdi ne yapılmak isteniyor?

Ziya Gökalp'in şiirini okudu diye şu an Cumhurbaşkanımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a 10 ay hapis cezası veren yargıcı anımsayan var mı?

Siyasilerden korkarak veya onlara yaranmak için gazetecileri tutuklamaya yollayan savcılar ve tutuklama kararı veren yargıçları da yarın kimse anımsamayacak.

Av. Ömer YASA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol