banner200
banner222
22 Eylül 2012 Cumartesi 12:37
Sahte gasp oyununu polis ortaya çıkardı
banner188
banner213
banner230
BAĞCILAR’da çalıştığı iddia bayisinin hasılatının bıçaklı 4 kişi tarafından gasp edildiğini söyleyen Halil İbrahim Ş.'nin (28) foyası çalındığını söylediği cep telefonunu kullanınca ortaya çıktı.

Halil İbrahim Ş.’nin borçlarını ödemek için kardeşi ile anlaşarak sahte gasp oyunu hazırladığı belirlendi. Sözde mağdur Halil İbrahim Ş.’nin kardeşi Selçuk Ş. tarafından bıçaklandığı olayla ilgili gözaltına alınan 4 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


Hastaneye bacağından yaralı olarak gelen Halil İbrahim Ş. polise tanımadığı 4 kişi tarafından bıçaklanarak gasp edildiğini söyledi. Bir iddia bayiinde çalışan Halil İbrahim Ş. poliste verdiği ifadesinde “Akşam dükkanı kapatıp, hasılat olan 3 bin 900 lirayı yanıma alarak evime gitmek üzere yola çıktım. Yolda 4 kişi önümü kesti. Biri beni bacağımdan bıçakladı. Yanımda bulunan para ile cep telefonumu alarak kaçtılar.” dedi. Polis olaydan sonra soruşturma başlattı.


Gasp Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis gasp edilen cep telefonunun peşine düştü. Önceleri kapalı olarak görünen cep telefonunu bir süre sonra çalışmaya başladığı fark edildi. Polis farklı bir numarayla kullanılan cep telefonunu dinlemeye aldı. Yapılan çalışmalarda telefonu olayın sözde mağduru Halil İbrahim Ş. tarafından kullanıldığı tespit edildi.


Bunun üzerine polis Halil İbrahim Ş.’yi gözaltına aldı. Halil İbrahim Ş. olayı borçlarını ödemek için kardeşiyle birlikte planladığını söyledi. Polis sahte gasp olayıyla ilgili Selçuk Ş. ve iki arkadaşını daha yakaladı. Sözde mağdur Halil İbrahim Ş’nin hazırladığı plan gereği olayın gerçekçi gözükmesi için kardeşi Selçuk Ş.’den kendisini hafif şekilde bıçaklamasını istediği öğrenildi.


Poliste işlemleri tamamlanan zanlılar Halil İbrahim Ş., kardeşi Selçuk Ş., Cemil E. Ozan C. Hüseyin G. Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 

banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol