banner200
banner222
Rahmi
Rahmi
26 Mart 2015 Perşembe 16:59
Nurgül Yeşilçay'dan çok sert tepki!
banner188
banner213
banner230
 İsparta'nın Yalvaç ilçesinde yaşayan Nevin Yıldırım, kendisine tecavüz ettiği gerekçesiyle akrabası Nurettin Gider'i öldürdü. Olaydan sonra, elinde kesik başla köy meydanına inen kadın, "Namusumu temizledim" diye bağırdı. O zamanlar özellikle kadınların sosyal medyadan destek çıktığı Nevin Yıldırım'a ceza verilmemesi bile gündeme geldi.
 
SAVCI "TECAVÜZ YOK" DEDİ, KADIN MÜEBBET ALDI
 
Ancak davanın savcısı Osman Çabuk cinayetin "tecavüz" yüzünden olmadığını ve ikili arasında 3 yıllık bir ilişki bulunduğunu kaydetti.
 
Bu gelişme üzerine Nevin Yıldırım müebbet hapisle cezalandırıldı. Bu karara tepkiler de gecikmedi.
 
"ERKEK ÖLDÜRÜNCE İYİ HAL İNDİRİMİ KADIN ÖLDÜRÜNCE MÜEBBET"
 
Nurgül Yeşilçay; eşlerini, sevgililerini öldüren erkeklerin, "namusum için öldürdüm" dedikleri için ya da mahkemede hakim karşısına takım elbise ile çıktıkları için iyi hal indirimi almaları ve birkaç yıl hapis cezasına çarptırılmalarına rağmen, sevgilisini öldüren kadının müebbet almasına tepki gösterdi.
 
Kadınlara pozitif ayrımcılık yapılacaksa başka türlü olmasını isteyen Yeşilçay, Twitterhesabından şunları söyledi: "Erkek tecavüz edip edip iyi hal indirimi alırken kadınlar tecavüzcüsünü öldürdüğünde ya hapishanede çürüyor ya da ölümü göze alıyor.
 
 
 
 
 
"YOLLU MU OLALIM"
 
Eğer pozitif ayrımcılık yapacaksanız pembe otobüsle değil kadına böyle bi durumda müebbet vermeyerek yapsanıza. Naapalım yollu mu olalım?!!!" yazdı.
 
Yeşilçay, daha sonra 2013 senesinde 40 yaşındaki bir adamla evlendirildiği gece genital bölgesindeki iç tahribattan ölen 8 yaşındaki Afganistanlı Rowan'ın fotoğrafını yayınladı ve ekledi: "Peki bu ve bunun gibi binlerce küçücük çocuğun sapıkça ölümünden bu zihniyet sorumlu değil mi?"
banner229
Son Güncelleme: 26.03.2015 17:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol