banner200
banner235
banner225
Rahmi
Rahmi
17 Şubat 2015 Salı 22:06
Nihat Doğan hakkında bir suç duyurusu daha
banner188
banner213
banner230
 İstanbul Barosu Avukatlarından Orhan Nezih Olmaç, üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın öldürülmesinin ardından attığı tweet nedeniyle tepki çeken türkücü Nihat Doğan hakkında suç duyurusunda bulundu.
Avukat Olmaç, savcılığa sunduğu dilekçede, Nihat Doğan'ın "Suç işlemeye teşvik etmek veya suç işleme kararını kuvvetlendirmeki", "Suçluyu övmek", "Ölüye hakaret" ve "Devletin kurum ve organlarına hakaret" suçlarından hakkında dava açılarak cezalandırılmasını talep etti.

İstanbul Barosu avukatlarından Orhan Nezih Olmaç, üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın öldürülmesinin ardından attığı tweet nedeniyle tepki çeken türkücü Nihat Doğan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Olmaç, savcılığa sunduğu 3 sayfalık dilekçede, Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın hunharca katledilmesinin toplumu derin üzüntüye boğduğunu ifade ederek, Nihat Doğan'ın 14.02.2015'te saat 23:22'de sosyal paylaşım sitesi (twitter) üzerinden "Siz de mini eteği giyinip soyunup, laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca bas bas bağırmayacaksınız" şeklinde beyanatta bulunduğunu vurguladı.

NİHAT DOĞAN HAKKINDA DAVA AÇILMASI İSTENDİ
Dilekçede, "İlgili şahıs bir etek çeşidi olan mini eteği giyen bayanları, soyunan kişiler olarak adlandırmış, mini etek giymenin bir nevi tahrik sayıldığını ve bu kişilerin vücut dokunulmazlığına yapılan saldırıların kendisine göre haklı sayıldığını, buna yapılacak olan itirazların ve tepkilerin bu nedenle yersiz olduğunu belirtmiştir. Nihat Doğan, beyanatında, taciz suçunu işleyen suçluları laik devlet sistemimizin ahlaksızlaştırdığını, bu şahısların suç işleme davranışlarının asıl sebebinin laik düzenimiz olduğunu beyan etmiştir" ifadelerine yer verdi.

Dilekçenin sonuç bölümünde, Nihat Doğan'ın "Suç işlemeye teşvik etmek veya suç işleme kararını kuvvetlendirmek", "Suçluyu övmek", "Ölüye hakaret" ve "Devletin kurum ve organlarına hakaret" suçlarından dava açılarak cezalandırılması talep edildi.
Ümit TÜRK / İstanbul DHA
banner229
Son Güncelleme: 17.02.2015 22:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol