banner237
Rahmi
Rahmi
22 Eylül 2017 Cuma 20:05
Media Olgun tahliye edildi!

19 Mayıs’ta SÖZCÜ gazetesine yönelik yapılan algı operasyonu sonucu gözaltına alınan  Sözcü Gazetesi İnternet Sorumlu Haber Müdürü Mediha Olgun hakkında, 26 Mayıs gecesi tutuklama kararı verilmişti. Türk basını ve gazetecilik tarihi için ‘kapkara’ geçen 120 günün ardından bugün adli kontrol şartı ile tahliyesine karar verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı SÖZCÜ gazetesine yönelik yapılan algı operasyonu sonucu gözaltına alınan İnternet Servisi Sorumlu Haber Müdürü Mediha Olgun’un tahliyesini talep etti. Gerekçe olarak ise mevcut delil durumu gösterildi.

Savcılığın tahliye talebini değerlendiren nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın talebini yerinde gördü ve Mediha Olgun’un tahliyesine karar verdi.

İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği kararında şöyle denildi:

“Dosyada yapılan inceleme sonucunda Mediha Olgun'un sabit ikamet sahibi olduğu, soruşturmanın geldiği aşama, şüphelinin ailevi sorunları, tutuklu kaldığı süre değerlendirildiğinde tutuklu kalmasının soruşturmaya katkı sağlamayacağı, bu aşamadan adli kontrol hükümlerinin uygulanmasının yeterli, ölçülü ve orantılı bir tedbir olacağı anlaşıldığından yurtdışı çıkış yasağı konularak tahliyesine karar verilmiştir.”

Anahtar Kelimeler:
Media Olgun Tahliye Edildi!
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol