banner200
banner222
16 Temmuz 2014 Çarşamba 12:06
Mahkeme kararı kara mizah gibi
banner188
banner213
banner230
0 Mart seçimlerinde BDP’den Lice Belediye Başkanı seçilen ve “Türkiye’nin en genç belediye başkanı” olan 25 yaşındaki Rezan Zuğurli, “Kaşın, gözün, dudağın eylemciye benziyor...” gerekçesiyle mahkeme tarafından verilen 4 yıl 2 ay hapis cezası hakkında konuştu.

‘Tamamen mantık dışı’
Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin hakkında verdiği gerekçeli kararı Milliyet’e değerlendiren Zuğurli, hukuk tarihinde böyle bir kararla ilk kez karşılaştığını söyledi. “Bu bir kara mizah örneğidir” diyen Zuğurli, şöyle konuştu:
“Mahkemenin ilk aşamasına yönelik kararda açıklama yapmamıştım. Ancak böyle bir gerekçeli karar beni şaşırttı. Kara mizah gerçekten. ‘Burun arasındaki boşluk, alın’ gibi tespitlere ciddi anlamda bakınca, güldüm. Bugünkü duruma, sürece hiçbir şekilde uygun değil. Karar tamamıyla mantık dışı. Gerekçeli kararın ne mantığa ne içinde bulunduğumuz sürece uygunluğu var. Bir yandan çözüm süreci deniyor, bir yandan seçilmişlere ceza veriliyor.”
Mahkeme kararının sadece kendisine yönelik değil tüm seçilmişlere yönelik bir ceza olduğunu ifade eden Zuğurli, “Benim şahsımda verilen karar ancak tüm seçilmişlere verilen ceza olarak görüyorum. Bu karar sürecin ruhuna da ters. Biz sürecin devamını istiyoruz. Çünkü görüşmeler devam ediyor. Çıkan yasalar var. Biz bu şekilde çalışırken tam aksi durum yaşanıyor. Dava şu an Yargıtay aşamasında. Yargıtay’ın sürecini bekleyeceğiz” diye konuştu.


http://www.milliyet.com.tr/mahkeme-karari-kara-mizah-gibi-gundem-1912379/?ref=OtherNews
banner229
Son Güncelleme: 16.07.2014 12:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol