banner200
banner222
14 Kasım 2013 Perşembe 17:14
Kadın gazetecilere hakaret eden AKP'li vekil 'en hafif' ceza
banner188
banner213
banner230

AKP Grup Disiplin Kurulu, Meclis’teki iktidar kulisi bahçesinde uyurken çekilen fotoğrafının bir gazetede yer almasına kızıp, kadın gazetecilere, "Ben sizin bacak aranızı çekip gazeteye bastırsam, 'bunların gerçeği bu' diye.. Ahlaksız olurum değil mi?” diyen AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslan’a "en hafif ceza"yı verdi. Önümüzdeki günlerde tebliğ edilecek karara göre Aslan "uyarılacak.

Aslan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile disipline sevk edilmişti. Aslan’ın AKP'li Grup Disiplin Kurulu’na gönderilen dosyasında “uyarma” cezası verilmesi talebi yer almıştı.

Temmuz ayında gerçekleşen olayın ardından Meclis’in tatile girmesi üzerine Grup Disiplin Kurulu kararı da gecikti. Disiplin kurulu dosya üzerinde çalışmalarını tamamladı.

Radikal gazetesinin haberine göre, talebin doğrultusunda Aslan’a "uyarma" cezası verildi.

Cezanın gerekçesinde Aslan’ın kadın gazetecilere yönelik sözlerine gönderme yapılarak, bir milletvekilinin söz ve davranışlarında daha dikkatli olması gerektiğinin altı çizildi.

Grup Disiplin Kurulu’na gönderilen dosyada “uyarma” cezası verilmesi talebi yer aldığı için bu cezanın verildiği, daha ağır bir ceza verilemediği ifade edildi.

Kararın önümüzdeki günlerde Zeyid Aslan’a tebliğ edileceği kaydedildi. 

banner229
Son Güncelleme: 14.11.2013 17:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol