banner200
banner222
Rahmi
Rahmi
15 Eylül 2017 Cuma 10:16
FETÖ davasında taraf avukatlarının söz düellosu
banner188
banner213
banner230

Darbe suçlamasıyla yargılanan Binbaşı Mehmet Fatih Çavur'un çapraz sorgusu sırasında sanık avukatı ile başbakanlığın avukatı arasında ağır sözlerin söylendiği söz düellosu oldu.

Darbenin sivil yöneticisi suçlamasıyla yargılanan Harun Biniş'in avukatı Ayten İzmirli duruşma savcısının duyurularına karşı duyarsız kaldığını söyledi ve müşteki avukatlarının cep telefonlarından naklen yayın yaptıklarını öne sürdü.

İzmirli ayrıca, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve davaya müdahil bakanlıkların avukatlarının sanıklara ancak uzmanların bilebileceği teknik sorular yönelttiklerini, bu soruların dışarıdan birileri aracılığıyla iletildiğini söyledi.

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Giray da "Niye, avukattan daha bilgili kim olacak?" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın ise "Sizin zekanız bu tür soruların sorulmasına yetmiyor olabilir" diyerek tepki gösterdi.

Müşteki avukatlarının duruma itirazının devam etmesi üzerine İzmirli, müşteki avukatlarının bulunduğu sıraya bakarak, "O parmağı alır gözüne sokarım ya da uygun bir yerine neyse..." ifadesini kullandı.

İzmirli'nin sözlerine müşteki avukatları ve salondaki izleyiciler de sıralara vurarak tepki gösterdi.Müşteki avukatları, hakarete uğradıklarını belirterek, başkandan müdahalede bulunmasını talep etti.Avukatlar arasındaki tartışmanın devam etmesi üzerine Başkan Giray, duruşmaya ara verdi.

banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol