banner200
Rahmi
Rahmi
04 Ekim 2017 Çarşamba 22:18
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden ByLock uyarısı
banner188
banner213

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, sosyal medya üzerinden son günlerde FETÖ'nün şifreli haberleşme programı olduğu belirtilen ByLock'un adli delil olma özelliğini boşa çıkarmaya çalışan birtakım paylaşımlar yapıldığı hatırlatıldı ve şu ifadeler kullanıldı:

"Bu paylaşım sahiplerinin TBMM ve üyeleri üzerinden mesnetsiz iddialarla algı operasyonu yaparak, FETÖ ile mücadeleyi sulandırmaya çalıştıkları aşikardır. Bu tür iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Türk Ceza Kanunu ve ilgili mevzuatta suç teşkil ettiği tespit edilen bu tür paylaşımlar titizlikle takip edilerek sorumlular hakkında gerekli adli işlemler cumhuriyet başsavcılıkları koordinesinde etkin bir şekilde yürütülmektedir."

Öte yandan Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Daire Başkanı Şenol Demir, ByLock'un tek başına delil olamayacağını hükmetmişti. Geçmişte bir tecavüz sanığına da beraat kararı vermesiyle tartışma yaratan Demir, ByLock kararından sonra mevkisi düşürülerek Konya'da hakimlik görevine atanmıştı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Fatma 2017-10-07 15:18:26

Oğlum üniversiteyi bitirdikten 2 gün sonra hattında 24 ağustos 2014 baylok varmış diye 19 haziran 2017 de tutuklandı.hattı avea.bizim değil oğlumun dahi bu yapıyla hiç bir irtibatımız olmamıştır olamazda. Vatanın seven Atatürk'çü bir aileyiz. Bu feto yapısının Yanından bile geçmemişizdir.içeride masum çocuğum tutuklu olarak yatıyor.bunun vebali çok büyük.Adaletize güvenmek istiyoruz.yetkililerin dikkatine masumları da düşünün lütfen tek isteğim bu.

Avatar
Yusuf ATMACA 2017-10-05 22:10:53

Bu haber olay tarihleri düzgün verilmediği için açıklama değil kargaşa yapıyor bence.
Tek anlaşılan hukuki karar veren hakimin seviyesi düşürülmüş.