banner200
banner222
Rahmi
Rahmi
19 Aralık 2015 Cumartesi 22:23
Deniz Seki'ye verilen izin Can Dündar'a verilmedi
banner188
banner213
banner230

 Adalet Bakanlığı’ndan CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı’nın Silivri Cezaevi’nde film çekme talebine izin çıkmadı. ANKA'nın haberine göre, CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bir dilekçeyle başvurdu.

Yarayıcı dilekçesinde, gazeteci Cengiz Semercioğlu ile birlikte “basın özgürlüğü ve tutuklu gazeteciler” konulu belgesel film çalışması yaptığını belirterek, “Çalışmamız kapsamında Silivri Cezaevi’nde bulunan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül ile bir çekim planlamaktayız” dedi.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden gönderilen “çekim izni” konulu yazıda, Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu olarak bulunan Can Dündar ve Erdem Gül’ün çekimlerini yapabilme talebinin uygun görülmediği belirtildi.

Adalet Bakanlığından gönderilen yazıda şöyle denildi:

“Ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklular her türlü eğitim, öğretim ve sosyal kültürel faaliyetlere katılabilmektedirler. Ancak cezaları kesinleşmemiş tutukluların film, dizi, belgesel, haber çalışmalarında yayınlanmak üzere çekimlerinin yapılabilmesine izin verilmesi uygun görülmemektedir.

Bu nedenle belgesel bir filmde yayınlanmak üzere Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu olarak bulunan Can Dündar ve Erdem Gül’ün çekimlerini yapabilme talebiniz uygun görülmemiştir.” 

banner229
Son Güncelleme: 19.12.2015 22:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol