banner200
banner222
03 Aralık 2013 Salı 18:27
ÇİFTE SORUŞTURMA AÇILDI
banner188
banner213
banner230
ADAPAZARI'nda 2 yıl önce hizmete giren 400 yataklı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çocukların 'Trencilik oyunundaki' gibi peş peşe sıralanan 3 hasta tekerlekli sandalye ile arka arkaya birbirlerine tutunalarak ameliyathane asansörüne götürülürken görüntülendi. Bir hasta yaknı tarafından görüntülenen hasta sevki ile ilgili hastane yönetimi araştırma başlattı.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 3'ncü katından alınan göz ameliyatına alınacak 3 hastayı ameliyathanenin bulunduğu kata götürmekle görevlendirilen hastabakıcı hastaları tekerlekli sandalyeye oturttuktan sonra arka arkaya sıraladı, çocukların 'Trencilik oynaması' gibi birbirlerini itmesini isterken en arkadaki arabayı itmesini istedi. Asansöre kadar süren ilginç hasta nakli yöntemi bir hasta yakını tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Ameliyat ardından aynı yöntemle nakledilen hastaların yakınları bu duruma tepki gösterirken, hastabakıcı "Ne yapayım tek başımayım" dedi.

Hastane yetkilileri, görüntüleri izledikten sonra böyle bir hasta naklinin olmaması gerektiğini belirterek konunun araştırıldığını, gerekenin yapılacağını bildirdi.

ÇİFTE SORUŞTURMA AÇILDI

Adapazarı'ndaki Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde peş peşe sıralanan 3 hasta tekerlekli sandalye ile arka arkaya birbirlerine tutunalarak ameliyathane asansörüne götürülmesiyle ilgili Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Sekreterliği ve Hastane başhekimliği soruşturma açtı

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 3'ncü katından alınan göz ameliyatına alınacak 3 hastayı ameliyathanenin bulunduğu kata götürmekle görevlendirilen hastabakıcı hastaları tekerlekli sandalyeye oturttuktan sonra arka arkaya sıralayarak götürmesiyle ilgili olarak fotoğrafların yayınlanmasının ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Ali Aydın, "Soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonunda bir açıklama yapacağız" demekle yetindi.

Hastanenin bağlı bulunduğu Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği de bu hasta nakli ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. Genel Sekreterlikten yapılan açıklamada fotoğrafların internet sitelerinde yer almasından sonra konuyla ilgili olarak başhekimlikten bilgi istendiği belirtildi.
banner229
Son Güncelleme: 03.12.2013 18:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol