banner200
banner222
02 Ağustos 2014 Cumartesi 16:53
BIÇAKLA HUKUK BÜROSUNU BASTI
banner188
banner213
banner230
  Cumartesi günü Balıkesir'e gelecek olan Başbakan Erdoğan ile görüşmek istediği iddia edilen şüpheli ikna edilerek rehine krizi atlatılırken, Balıkesir polisinin şüpheli şahsın görüntülenmemesi için izlediği yollar hayrete düşürdü.
Balıkesir'de Tevfik Sağlam Paşa Sokak'ta bulunan hukuk bürosu bıçaklı bir şüpheli tarafından basıldı. Şüpheli Erhan D.'nin daha önce yanında çalıştığı iddia edilen AK Parti Karesi Belediye Meclis üyesi Avukat Ömer Marmaralı'ya ait olan hukuk bürosunda 3 kişiyi rehin aldı. Aralarında anlaşmazlık olduğu kaydedilen olayda Erhan D.'nin kapıyı kilitlemesi üzerine hukuk bürosuna Özel Harekat timleri sevk edildi. Olay yerine çilingir çağrılarak hazır bekletilirken, Balıkesir Emniyet Müdürü Feridun Boz, olay yerine gelerek çalışmalara katıldı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMEK İSTEDİ

Başta İl Emniyet Müdürü Feridun Boz ve Emniyet Müdür Yardımcılarının seferber olduğu rehine krizinde Şüpheli Erhan D.'nin Avukat Marmaralı ile aralarındaki anlaşmazlıktan dolayı Cumartesi günü seçim ziyaretleri kapsamında Balıkesir'e gelecek olan Başbakan Erdoğan ile görüşmek istediği iddia edildi. Yaklaşık 2 saat süren rehine olayında işhanının önüne AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş toplandı.

Öte yandan Emniyet Müdürü Feridun Boz'un ikna çalışmaları sonuç vererek şüpheli, kilitli olan kapıyı açarak teslim oldu. Şüphelinin yakalanmasının ardından iş hanının önünde bulunan sivil polisler, sivil bir ekip ekip arabasını iş hanının kapısına sıfır şekilde yanaştırdı. Basın mensuplarını iş hanı önünden geriye gitmeleri konusunda uyarak polisler, yüzü örtülü şüpheliyi hızlıca sivil bir araca bindirerek olay yerinden uzaklaştırdı. Binadan çıkan Emniyet Müdürü Boz, şüpheli şahsın ikna edilerek kapının açıldığını söyledi. Boz, "Olayın neden meydana geldiği konusunda henüz bir bilgimiz yok. Bıçakla 3 arkadaşı rehin almış. Olay sıkıntısız bir şekilde sona erdi, bizim için önemli olan bu" şeklinde konuştu.

Rehin alınan Avukat Ömer Marmaralı iş hanından AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı ile birlikte çıktı. Avukat Marmaralı söyleyecek bir şeyi olmadığını kaydetti.

Öte yandan, seçim ziyareti dolayısı ile Balıkesir'e gelecek olan Başbakan Erdoğan'ın korumalarının yaşanan olay nedeni ile kırmızı alarma geçtiği ve şüpheli şahsın durumu yakından ilgilendikleri kaydedildi. 

İHA
banner229
Son Güncelleme: 02.08.2014 16:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol