banner200
banner235
banner225
26 Mart 2014 Çarşamba 08:38
Berkin'in ölümü yeni deli polis timinin fotoğrafları
banner188
banner213
banner230

Gezi Parkı protestoları sırasında evinden ekmek almak için çıkan Berkin Elvan, gaz fişeği kapsülüyle başından vuruldu. Elvan, 269 gün süren komanın ardından hayatını kaybetti.

Çok sayıda polis sorgulandı, ancak avukat Karatana'ya göre ifadeleri alınan polisler, olaydaki silahı kullananlar değil...

Avukat Karatana, "Gönderdikleri bu isimlerin tamamı alakasız, başka yerlerde görev yapanlar var. ya da gelenler arasında kalkancılar var, gaz bombası kullanmadığını söyleyenler var. Bizim isimlerini tespit ettiğimiz 8 polisten hiçbiri bugüne kadar 21 polis arasında değil" diye konuştu.

Elvan ailesinin avukatları şimdi, Berkin'in vurulduğu noktada görev yapan polislerin cep telefonu kayıtlarını isteyerek soruşturmada yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

Avukat Karatana, "Bu tespit ettiğimiz 8 polis açısından bir imkan daha var. Bunların HTS raporlarını isteyeceğiz. O gün o saatte nerede olduklarını ortaya çıkarmak mümkün olacak. Fotoğraftaki polisler bir 5 dakika sonra aşağıya inen polisler onlar inmediyse de hangi grubun o gün orada görev yaptığını ve o gruptan kimin gaz bombası kullanıp kimin o şekilde ölüme sebebiyet verecek şekilde gaz bombası kullanılması talimatı verdiğini öğrenmiş olacağız" dedi.

banner229
Son Güncelleme: 26.03.2014 08:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol