banner200
banner235
banner225
16 Nisan 2016 Cumartesi 11:43
Ankara katliamındaki ihmali haberleştiren gazetecilere
banner188
banner213
banner230

10 Ekim Ankara katliamıyla ilgili emniyet amirleri hakkında müfettişlerin ön inceleme raporunu haberleştiren Cumhuriyet gazetesi muhabiri Kemal Göktaş ile Evrensel gazetesi muhabirleri Cem Gurbetoğlu ve Tamer Arda Erşin hakkında soruşturma başlatıldı. Gazetecilerin haberleriyle “terörle mücadelede görev almış kamu görevlilerini hedef gösterdikleri” iddia edildi.

imc'nin haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, müfettişlerin Ankara Garı’ndaki katliamdaki ihmalleri gözler önüne seren haberlerle ilgili Cumhuriyet gazetesi muhabiri Kemal Göktaş ile Evrensel gazetesi muhabirleri Cem Gurbetoğlu ve Tamer Arda Erşin hakkında soruşturma başlattı.

Soruşturma, Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülecek.

Soruşturmada gazetecilerin haberlerinde, ‘terörle mücadelede görev almış kamu görevlilerini hedef gösterdikleri’ ve birtakım gizli belgeleri yayınladıkları iddia edildi.

Savcılığın Ankara Terörle Mücadele Şubesi’ne gönderdiği talimatta “Vali, Cumhuriyet Savcısı, Mülkiye ve Polis Başmüfettişleri ile emniyet personelinin” isimlerinin yazılması “hedef gösterme” olarak gösterildi.

10 Ekim Ankara katliamında ihmali bulundukları şüphesiyle aralarında dönemin Ankara İl Emniyet Müdürü’nün de bulunduğu emniyet amirleri hakkındaki müfettiş raporları Evrensel ve Cumhuriyet gazeteleri tarafında haberleştirilmişti.

Müfettişlerin “adli soruşturma açılmasında kamu yararı vardır” görüşüne rağmen söz konusu personel hakkında valilik soruşturma izni vermemişti.


Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 16.04.2016 11:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol