17 Aralık 2013 Salı 09:22
43 yıl sonra geldi, ama cezasıA A
Bundan tam 43 yıl önce güvenlik birimlerine dilekçeyle başvurarak motosikletinin çalındığını beyan ettiğini ifade eden Dallık, geçtiğimiz günlerde gelen cezayla neye uğradığını şaşırdı.

1969 model olan 45 AY 670 plakalı motosiklet geçtiğimiz günlerde Konya'da ele geçirildi ve yapılan sorgulamada Ahmet Dallık adına çıkan kayıt sonrası Dallık'a "Kullandırma" maddesi gereğince bin 407 TL ceza kesildi. Dallık, "Çalıntı motosikleti bulamayan devlet 43 yıl sonra bana ceza kesiyor" diye isyan etti. Dallık ayrıca, olayı adli mercilere intikal ettireceğini ve hukuken mücadelesine devam edeceğini ifade etti.

Gelen ceza karşısında şaşkına dönen emekli öğretmen Ahmet Dallık, "Motosikletimin ruhsatta rengi kırmızıydı, yakalanan motosiklet ise beyaz. Benim düşünceme göre motosikletimin plakası sürekli başka araçlara takılarak yıllarca kullanıldı. Çünkü 44 yıllık bir motosiklet bu zamana kadar çalışma ömrümü çoktan tamamlamış olurdu. Bir vatandaş olarak bu sorunun çözülmesi için olayı adli mercilere intikal ettiriyorum. Konuyla ilgili olarak hukuk mücadelesi başlatacağım" dedi.

Son Güncelleme: 17.12.2013 09:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol