banner200
banner235
banner225
21 Ocak 2014 Salı 06:33
17 Aralık Operasyonu'nda 2 tahliye
banner188
banner213
banner230
Mahkeme Muacet Korkmaz ve Emir Eroğlu'nun üzerine atılı suçun niteliği, delillerinin lehlerine değişme ihtimali ve tutuklulukta kaldıkları süreyi nazara alarak tahliyelerine karar verdi.

Mahkeme Eroğlu ve Korkmaz'a yurtdışı çıkış yasağı koyarak her ayın 2. haftası salı günü, ikametlerine en yakın polis merkezinde saat 10.00-20.00 saatleri arası imza atmalarını hükmetti. Öte yandan aynı dosyada bulunan İşadamı Rıza Sarraf, Eski İçişleri Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan ve Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan'ın da aralarında bulundu 12 şüphelinin tutukluluk halinin devamına karar verildi. Karar da 12 şüphelinin üzerlerine yüklenen suçun vasıf ve mahiyeti, eylemlerinin gerektirdiği ceza miktarı, tutuklulukta geçirdikleri süre, suç süphelerinin varlığını gösteren kuvvetli delil bulunduğu ve tutuklama sebeplerinde bir değişiklik bulunmadığından, tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Müvekkilinin tahliye olmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Kormaz'ın avukatı, Uğur Kaşhan "Soruşturmanın başından beri müvekkilime isnat edilen suçlamaların tutuklamaya ilişkin yasal koşullarının oluşmadığını defalarca dile getirdik. Buna ilişkin, gerekli itirazlarımızı yaptık. Dosyada gizlilik kararı mevcut, soruşturma devam etmektedir. Daha fazla birşey söyleyemeyeceğim" dedi. Korkmaz ve Eroğlu Metris Cezaevi'nden çıkarlarken yakınları tarafından alkışlarla karşılandı.
Serpil KIRKESER İstanbul DHA
banner229
Son Güncelleme: 21.01.2014 06:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol