banner200
banner225
Rahmi
Rahmi
21 Ocak 2015 Çarşamba 15:24
104 twite engelleme kararı
banner188
banner213
banner230
 

Paralel yapıya yönelik başlatılan 22 Temmuz operasyonunda paralel polislerin sorgusunu yapan İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimi Bekir Altun, o dönem sosyal medya aracılığıyla kendisinin kişilik haklarına saldıran Twitter kullanıcılarından şikayetçi oldu. Altun’un sunduğu şikayet dilekçesinde sosyal medya aracılığıyla atılan twitter mesajlarına erişimin engellenmesini talep etti. Talebi inceleyen 6. Sulh Ceza Hakimliği, söz konusu twitlere erişimin engellenmesi kararını verdi. Mahkeme kararın gereğinin yerine getirilmesi için kararı önce Erişim Sağlayıcıları Birliği’ne gönderilmesine ve kararın 4 saat içerisinde erişim sağlayıcı tarafından yerine getirilmesini istedi.

KULLANICILARA MESAJ GÖNDERİLDİ

Kullanıcılara şikayete konu olan paylaşımlarını gönüllü olarak kaldırıp kaldırmayacaklarını soran Twitter hukuk ekibi tarafından gönderilen mesajda, “Twitter hesabınızla ilgili Twitter’a ulaşan bir şikayet / mahkeme kararı hakkında sizi bilgilendirmek amacıyla bu e-posta mesajını gönderiyoruz. Söz konusu yazışma ile Tweet(ler)inizin Türk hukukunu ihlal ettiği iddia edilmektedir. Bu Tweet(ler) hakkında ileride bir işlem yapmak durumunda kalabiliriz. Kullanıcı hesabınızdan aşağıda belirtilen içeriği gönüllü olarak kaldırmak isterseniz, lütfen bizi derhal bu e-posta mesajına cevap vererek bilgilendiriniz” ifadeleri yer aldı.

HAKİM’E BASKI KURDULAR

Bekir Altun’la ilgili 22 Temmuz döneminde twitter yoluyla mesaj atan isimler arasında paralel polislerin savunuculuğuna soyunan çok sayıda isim bulunuyor. Mahkeme kararıyla attıkları twitlere erişim kararı engellenen isimler arasında Bugün Gazetesi Yazarı Nazlı Ilıcak, Fuat Avni, Önder Aytaç, Emre Erçiş, Zaman Gazetesi Yazarlarından Bülent Korucu yer alıyor

banner229
Son Güncelleme: 21.01.2015 15:30
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol