banner200
banner222
18 Aralık 2012 Salı 21:04
Farklı açıdan barolar ve avukatlık
banner188
banner213
banner230

Haciz Sistemi, Kendi Evlatlarını Yemeye Başladı

Avukat Murat karık, haciz işlemleri, usulsüz tebligatla haciz, Muhtara bırakılan tebligat, haciz işlemi, Taahhüdü ihlal, 4 yargı paketi,
Ülkemizde yaşanan bozuk ekonomik düzen ve buna bağlı bozuk "icra ve haciz sistemi" toplumun her kesimini etkilemeye devam ederken, Bozuk Haciz sistemi, usulsüz icra tebligatları yoluyla yapılan hacizler kendi evlatlarını yemeye başladı. Ankara Adliyesinde yaşanan üzücü olayda Avukat Murat Karık icra dairesinin bulunduğu 5. kattan atlayarak intihar etti.

Bu ülke de, ilköğretim düzeyinde bir sınavı bile geçemeyecekken, Hukuk fakültesinin en kolay bitirilebilen bölümden mezun olup, en kolay elde edilebilen mesleğe yani avukatlık enflasyonuna nefer olabilmektedir.

Sonuç; Birilerine yakınlıkla veya arkasındaki, Banka ve Finans şirketlerinin verdiği gücün nimetlerinden palazlanmış avukatların yanında köle olarak çalışan, açlık sınırında yaşayan veya iş yokluğundan acze düşüp canına kıyan avukatlar..

İntihar; bir kişinin kendi bedeninde bir başkasını cezalandırmasıdır. Ama kimin umurunda. Allah rahmet eylesin. Allah böyle bir acıyı kimseye yaşatmasın..

Barolar siyaset yaptıklarının yüzde biri kadar Avukat sorunlarıyla uğraşsa, Avukatlık mesleği bu kadar dibe vurmaz, bazı avukatlar geçim kaygısyla her şeye tevesül etmez, vatandaşlarımızın canıda bu kadar yanmazdı.
Ankara Adliyesinde Avukat İntihar Etti.
Ankara Adliyesi’nde, 29 yaşındaki Avukat Murat Karık icra dairesinin bulunduğu 5. kattan atlayarak intihar etti. Avukat Murat Karık’ın, kısa süre önce evine icra geldiği öne sürüldü.

Avukat Murat Karık, Adliye binası İcra Müdürlüğü’nün bulunduğu 5. katın penceresine çıktı. İcra Dairesinde bulunan bazı vatandaşlar kendini aşağı atmak isteyen Avukat Murat Karık'a engel olmaya çalıştı. Ancak, 5. kattan kendini aşağı bırakan Avukat Murat Kırık yere çakıldı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Avukat Murat Karık'ın hayatını kaybettiğini belirledi.

 Olay Yeri İnceleme ekipleri ve savcının yaptığı incelemenin ardından Avukat Murat Karık’ın cenazesi morga kaldırıldı.
stanbul Barosu avukatı Efsun Aytan Işıktaş’ın 25 yıllık meslek yaşamı, usulsüz bir tebligat sonrası yapılan haciz işlemi ile altüst oldu. Şehir dışına çıkmasından bir gün sonra ofis ve evine haciz için gelindi. Haciz tutanağına göre 10 günlük süre tanındı. Ancak bu süreye uyulmadığı gibi Avukat Işıktaş’ın çalıştığı kurumlara haciz ihbarnameleri gönderildi.

25 yıllık meslek hayatımda böyle bir şey yaşamadım diyen Avukat Işıktaş, haksız olduğunu iddia ettiği haciz işlemini takip eden üç avukatı baroya şikâyet etti. Şikâyet edilen avukatlardan Şamil Gerek ise yaptıkları işlemlerin hukuka uygun olduğunu savundu.
 Efsun Aytan Işıktaş, haciz işlemleri, usulsüz tebligatla haciz, Muhtara bırakılan tebligat, haciz işlemi, Taahhüdü ihlal, 4 yargı paketi,

TEBLİGAT MUHTARA TAKILDI

Haciz memeurları ile zaman zaman tartışan Işıktaş, İlamsız icra takibi kararı 5 Ekim’de alınmış, Tebligat 17 Ekim’de muhtarlığa bırakılıyor. Oysa bu büro hep açık yine eve de bırakılmamış. Kaldı ki 6 Kasım’da bürodan bir çalışan başta tebligatlar için muhtarlığa gidiyor ve yine bu tebligat verilmiyor. Bu konuda sorumluluğu olan posta çalışanını da şikayet ettik.

AVUKATLIK FAALİYETLERİNİ DURDURDU
25 yıllık meslek yaşamım boyunca böyle bir olay yaşamadım. Olmayan bir borç için usulsüz tebligat ile haciz işlemi yapıldı” diyen Avukat Işıktaş, “Yaşanan onca şey arasında en çok ağrıma giden meslektaşlarımın da bu sürecin parçası olması. Kaldı ki haciz işlemini yapan avukatlardan Şamil Gerek alacaklı olduğunu iddia eden Aynur Hanım’ın da arkadaşı... Bu durumda objektif olması beklenemez.

Öte yandan bir avukatın bir başka avukatın bürosunda haciz işlemi yapabilmesi için en az bir gün önceden baroya haber verilmesi gerekir. Oysa yapılan haciz işlemi sonrası baroya haber verildiği belgelendi. Yine tutanakta 10 günlük süre verilirken, adliyenin açıldığı sabah işlemlere devam edildi.
ALINTI: cek mağdurları sitesi

banner229
Son Güncelleme: 19.12.2012 12:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
izzet güneş gürseler 2012-12-17 22:50:50

http://t24.com.tr/haber/barolar-birligi-avukat-intiharlarina-karsi-ne-zaman-harekete-gececek/219866