banner200
banner222
25 Mayıs 2013 Cumartesi 23:12
Türkiye Barolar Birliği Genel Kuruldan...
banner188
banner213
banner230
Türkiye Barolar Birliği Av. Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Genel Kurul'da ilk olarak yoklama ve Birlik Başkanı’nın açılış konuşması ile başladı. Bir başkan, bir başkan vekili ve iki üyeden oluşan Genel Kurul Başkanlık Divan seçimi yapıldıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Divan Başkanlığı’na önceki dönemlerde Türkiye Barolar Birliği başkanlığı yapan Önder Sav seçildi.

Kongrede ilk olarak TBB Başkanı Vedat Ahsen Coşar, bir konuşma yaparak görev süresine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Daha sonra söz alan delegeler muhtelif konularda düşüncelerini Genel Kurulla paylaştılar. Önceki dönem Başkan ve Yönetim Kurulunun ibra edilmesinin ardından gelecek döneme ilişkin tahmini bütçe ve kongreye sunulan çeşitli önergeler oylanarak karara bağlandı.

Kongreye İşçi Avukatlar adıyla bir önerge sunan bir kısım genç avukat öğlen arasında bir basın açıklaması yaparak önergeleri hakkında bilgi paylaştılar.

Saat 18'de Başkan Adaylarının konuşmalarına geçildi. Çekile kurra sonucu ilk konuşmayı TBB Başkanı Av.V.Ahsen Coşar yaptı. Coşar; oldukça kısa konuşmasında dünya görüşü ve hayata bakışı konusunda duygusal bir konuşma yaptı.

Av. V.Ahsen Coşar'ın TBB Genel Kurul Konuşmasının Tamamını Dinlemek için TIKLAYINIZ.

Adaylardan  ikinci konuşmacı Av.Kazım Kolcuoğlu ise; geçmişte yaptıklarından örnekler vererek başkan seçilmesi halinde yapacaklarına ilişkin genel kurula vaatlerde bulundu. Kolcuoğlu, yaşlılığın göreceli bir kavram olduğunu ve çok genç yaştaki insanların da herhangi birşey yapmadan yaşlanabileceklerini, yaşamını mücadeleye adayan insanların ise yaşadıkça gençleşeceklerini ifade etti.

Av. Kazım Koluoğlu'nun TBB Genel Kurul Konuşmasının Tamamını Dinlemek için TIKLAYINIZ.

Kongrede son konuşmayı TBB Başkan adaylarından Av.Prof.Dr. Metin Feyzioğlu yaptı. Feyzioğlu; TBB'de görev yapmış tüm önceki dönem başkan ve yöneticilerini anarak söze başladı. Projelerini tüm yurdu dolaşarak meslektaşarı ile bilikte oluşturduğunu, yine onlarla birlikte gerçekleştireceklerini ifade etti. Mesleğin tehdit altında olduğunu belirten Feyzioğlu, amaçlarının kavga olmadığını ancak mesleğin ve hukukun savunması için  yapılması gereken herşeyi yapma konusunda tereddüt göstrmeyeceklerini, suskunluğu erdem saymayacaklarını ve dik duruşlarını sürdüreceklerini vurguladı.

Av.Prof.Dr.Metin Feyzioğlu'nun TBB Genel Kurul Konuşmasının Tamamını Dinlemek için TIKLAYINIZ.

Diğer konuşmacılara nazaran oldukça yoğun bir destek alan ve ayakta alkışlanan Feyzioğlu ilk gün itibarı ile kongrenin galibi görüntüsünü sergiledi.

GENEL KURULDAN GÖRÜNTÜLER

Diğer Fotoğraflar daha sonra yayınlanacaktır.















banner229
Son Güncelleme: 26.05.2013 00:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol