banner200
banner235
banner225
15 Mart 2013 Cuma 18:29
TBB'ye kimin başkan olacağı değil, hakların nasıl korunacağı önemlidir...
banner188
banner213
banner230
Av. Kazım Kolcuoğlu'nun geçmişi büyük başarılarla dolu... Onun gibi üstadlar umuyorum hep başımızda olur. Varlıklarıyla bize hep yol gösterir; danışılacak(*) kişiler olurlar.
 
Ancak konu, TBB'ye kimin başkan olacağı ve bizlerin haklarını kimlerin nasıl koruyacağı ile ilgili. Daha geçen sene yeni Avukatlık Kanunu ile değişecek hususların bizleri ne derece ehliyetsizleştireceğini, vasıfsızlaştıracağını duymadık mı? Yabancı hukuk firmalarına yol açmak isteyenler, ağır ceza mahkemelerinde on yıllık kıdem olmalıdır demediler mi? Genç avukatların kendilerini idame ettirmeleri bir aksiyon/macera filmi tadına varmışken üstüne bir de iş alanımızı daraltma çabaları da neyin nesi oluyor yahu demedik mi? Biz bunların hepsini bangır bangır söyledik, dinlettik,duyurduk… Ve taslak içerisinde buna benzer nice hukuk dışı bulgulara karşı durduk. Bu duruşu sergileyen en önemli Barolardan biri Ankara Barosu O'nun Başkanı Metin Feyzioğlu idi.   

Mesleğimizin içindeki bu güncel ve önemli konu içinde İstanbul Barosu'ndan aday olan Meslektaşımın bir haberine rastlamadım. Üstelik, Kazım Kolcuoğlu'nun Oğlu'nun avukatlık bürosunun internet sitesine baktığımda, kendisinin avukatlıktan ziyade danışmanlık yaptığını fark ettim (http://www.kolcuoglu.av.tr/counsel).

Bu meslek grubunun, güncel sorunlar ile yakından ilgilenecek dinamik bir başkana ihtiyacı vardır. Takdir TBB delegeleri'nindir.

Güzel bir seçim olmasını tememenni ederim.   
banner229
Son Güncelleme: 16.03.2013 19:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Av. M. Turgay Bilge TBB YK Üyesi 2013-03-16 17:22:49

"Yeni Avukatlık Kanunu ile değişecek hususların bizleri ne derece ehliyetsizleştireceğini, vasıfsızlaştıracağını duymadık mı? Yabancı hukuk firmalarına yol açmak isteyenler, ağır ceza mahkemelerinde on yıllık kıdem olmalıdır demediler mi?" Diyorsunuz. YANITI GERÇEK VE NET: DEMEDİLER!
Sayın Feyzioğlu'nun seçim ve TBB'yi karalama kampanyalarının tek ve gerçekdışı argümanı olan "yabancı hukuk bürolarının açılacağı" iddiası tamamen kendi ürünüdür. Sayın Feyzioğlu iddiayı yani tezi kendi üretmiş sonra da buna karşı çıkar görünersek bir medya planlaması yapmıştır. Aksini iddia eden veya merak edecek olanlara, gerçekleşmesinin ardından Sayın Feyzioğlu tarafından varmış gibi gösterilen yasa taslağı maddelerinin olmadığı ve tartışılmadığı Baro Başkaniarı Toplantısı'nın TBB tarafından virgülüne dokunulmadan basılan tutanaklarını okumalarını öneririm. Avukatlar dedikoduyla, asılsız iddialarla değil kanıt ve bilinçle konuşurlar.TBB'nin iddia ettiğiniz gibi bir şey DEMEDİĞİNE kanıt gösteriyorum.

Avatar
Av.Çağrı Songüç 2013-03-20 00:05:09

Bu konuda aslinda fikrime en yakin aciklamayi ustad Turgut Kazan yapmistir : "Bu secim benim arkadasim secilsin,diyebilecegimiz bir secim degildir. Surec cok onemli ve bu sureci goturecek,mucadele verecek bir adayla cikmak en dogru olanidir. Bu kapsamda bakildiginda da, Av.Metin Feyzioglu'nun bu sureci ve sonrasini yonetecek en iyi aday oldugu kuskusuzdur..."

Bu hususlarin da degerlendirilmesi gerektigi kanisindayim.