banner200
banner222
28 Nisan 2013 Pazar 13:08
TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av.M.Turgay Bilge'den, Av.Selahattin Sarıoğluna Öneri
banner188
banner213
banner230
Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz hafta Adaletbiz Haber Sitesi Yönetici Yeşim Turan, Muğla Barosu Başkanı Av.Mustafa İlker Gürkan ile TBB seçim süreci üzerine röportaj gerçekleştirdi. Bakınız! Gerçekleştirelen bu röportaj üzerine Malatya Barosu Eski Başkanı ve TBB delegesi Av.Selahattin Sarıoğlu'nun eleştirilerini yayınladık. Bakınız! Şimdi bu eleştiler üzerine TBB Yönetim Kurulu üyesi Av.M.Turgay Bilge'nin yorumunu sizlerle paylaşıyoruz. 

 Av.M.Turgay Bilge'nin yorumu;

Sayın Malatya Barosu Önceki Başkan ve Delegesi'nin (bazen 1. sırada seçilen delege imzasını da atıyor kendisi!) Sayın Gürkan'ın "Deniz Gezmiş'in posteri önünde bulanık konuştuğu" iddiası üzerine aklıma,daha doğrusu hatırıma gelenler oldu. Muğla Baro Başkanı devrimci bir mücadelenin tam içinden bugüne gelmiş ve bu kimliğini halen koruyan tutarlı ve nitelikli bir meslek büyüğümüzdür. Büyük olasılıkla Sayın Gürkan'ın Deniz Gezmiş'in yoldaşı ve hapishane arkadaşı olduğunu bilen ve bunu TBB seçimi için siyasal ajitasyon olarak kullanmaya kalkan Sayın Sarıoğlu'na http://www.itusozluk.com/m/goster.php?t=deniz+gezmi%FE+in+idam%FDn%FD+onaylayan+canl%FD+s%FCr%FCs%FC adresinden "Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamını onaylayan canlı sürüsü"nün içindeki isimlere ve özellikle soyadlara da bakmasını öneriyorum.Sakın ardından "herkes kendinden sorumludur" yanıtı gelmesin,herkes soyadından da,geçmişinden de, destekledikerinden de sorumludur. Deniz'i kullanmak bu kadar ucuz ve işe geldiği gibi olmamalı  
Son Güncelleme: 30.04.2013 09:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Genç Avukat 2013-04-28 21:30:09

Sayın Sarıoğlu'nun yazısında Sayın Gürkan'dan için "Deniz Gezmiş'in posteri önünde bulanık konuştu" şeklinde bir ifade ben göremedim. Sarıoğlu : " Kendisine devrimci diyen, Deniz Gezmiş’in posteri önünde konuşma yapan birisinin görüşünün ‘BULANIK’ değil, ‘BERRAK’ ve ‘NET’ olması gerekmez mi? " diyor. Ayrıca Sarıoğlu'nun Sayın Gürkan'ın "meslek büyüğü" sıfatına zarar verecek bir şey yaptığını da düşünmüyorum.1 yıllık Avukat olarak bana göre meslek büyüklerimiz de gerektiğinde eleştirilmeli.Yeter ki saygı sınırları içinde ve yapıcı olsun.Sarıoğlu da zaten böyle.Bu sitedeki yazılarının hepsini okudum. Nezaket dışı denilebilecek tek bir noktaya ya da virgüle rastlamadım.

Avatar
Av. M. Turgay Bilge 2013-04-29 18:56:16

Sevgili Genç Meslektaşım,
Diyorsunuz ki; "bulanık konuştu diye bir ifade görmedim"

Sayın Sarıoğlu da diyor ki; "Kendisine devrimci diyen, Deniz Gezmiş’in posteri önünde konuşma yapan birisinin görüşünün ‘BULANIK’ değil, ‘BERRAK’ ve ‘NET’ olması gerekmez mi?
Peki niye öyle değil…"

Bulanık değil net olmalı, peki niye öyle değil demek "bulanık" demekten farklı mıdır? Sayın Sarıoğlu bile bunu farklı anlamaz!..

Mesleğinizin uzun ve başarılı olmasını dilediğim ilerleyen yıllarında sözcüklerin gerçek anlamlarını daha kolay ve yansız keşfeceğinize inanıyorum.
Saygılarımla,