banner200
banner225
25 Aralık 2013 Çarşamba 11:58
'Bu soruşturma bizim namusumuzdur'
banner188
banner213
banner230
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Çanakkale'de Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesinin düzenlediği 'Demokrasi' konulu konferansta konuştu.

Gündem yolsuzluk soruşturmasıydı ve Feyzioğlu, örtbasa asla izin vermeyeceklerini söyledi.

"Bu soruşturmanın gittiği yere kadar gitmesini sağlamak bizim namusumuzdur" diyen Feyzioğlu, tarihi bir yolsuzluk soruşturmasının tam ortasında olunduğunu, asrın yolsuzluk soruşturmasını izlediklerini söyledi.

Feyzioğlu şunları söyledi:

Tarihe tanıklık ediyoruz. Yolsuzluk soruşturmasının örtbas edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Bu soruşturmanın gittiği yere kadar gitmesini sağlamak bizim namusumuzdur.

"BİR TAKIM ÇOCUKLARIN TRİLYONLARI"

Bu soruşturmayı örtbas etmeye kalkanların da millet tarafından siyaseten ve hukuken cezalandırılmasını sağlamak zorundayız. Dolayısıyla soruşturmayı evlerde çıkan milyonlarca doları, babalarının korumasında iş yapan, hangi meslekten olduğu da kamuoyunca bilinmeyen, kendilerinin dahi bilmediği bir takım çocukların bu yaşta trilyoner olmalarını millete göstermek ve soruşturmanın örtbas edilmesi durumunda örtbas eden siyasilere siyaseten sorumlu olacağını hatırlatmak durumundayız.

"İÇ SAVAŞIN TARAFI DEĞİLİZ"

Bu yolsuzluk soruşturmasını niçin ortaya çıktığını unutmamamız gerekiyor. Bu soruşturmanın başlama sebebi yurttaşın hakkının korunması değil, yukarıda siyasete, en yukarıda kanlı bir iç savaşın başlamış olmasıdır. Bu iç savaşın tarafı değiliz. Siyasi iktidarın sandığa resmen girip çıkmış kanadıyla, sandığa giren kanadın iktidar yaptığı diğer kanadı şu anda yukarıda Cumhurbaşkanlığı seçimi üzerinde birbirlerine girmiş durumda. Olay budur.

"BU SORUŞTURMA BAŞLAR MIYDI?"

Haziran ayında Cumhurbaşkanlığı seçimi olmasaydı, ya da bu konuda anlaşma sağlanmış olsaydı bu yolsuzluk soruşturması başlar mıydı? Başlamazdı. O zaman bunu unutma hakkına sahip değiliz. Dolayısıyla bir soruşturma başladı diye Türkiye'nin güllük gülistanlık, hukukun üstün olduğu, demokratik bir ülkeye dönüştüğü hayaline kapılmayın, gerçeği görün. Bu yolsuzluk soruşturması her ne kadar yolsuzlukla mücadele edelim diye başlamamış olsa da ortada yolsuzluğa dair çok önemli, çok somut deliller olduğuna göre sakın başlama sebebinin soruşturmanın esasını gölgelemesine de izin veremeyiz.

vatan gazetesi
banner229
Son Güncelleme: 26.12.2013 15:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol