banner200
banner222
29 Nisan 2015 Çarşamba 14:20
Tutuklanan Avukat Umut Kılıç TAHLİYE EDİLDİ
banner188
banner213
banner230
 Ankara 32. Asli Ceza Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan avukat Umut Kılıç'ı tahliye etti.
Hakimlik Savcılık Sınavı mülakatında ‘hırsız, katil’ dediği iddiasıyla Cumhurbaşkanı’na ve kurul üyelerine hakaretten tutuklanan Umut Kılıç’ın eşi Stajyer Avukat Zülal Kılıç dün yaptığı açıklamada, "Eşimin ve benim bağlı olduğumuz tek örgüt meslek örgütü olan Afyonkarahisar Barosu ve Türkiye Barolar Birliği’dir” dedi.

Hakim adaylığı mülakatında yaşanan tartışma sonrası tutuklanan Avukat Umut Kılıç’ın eşi Stajyer Avukat Zülal Kılıç, yazılı basın açıklaması yaptı. Yaşanılan bu üzücü olay nedeniyle oldukça yıprandığını belirten Zülal Kılıç, “Eşim Avukat Umut Kılıç geçen yıl girdiği adli yargı hakimliği yazılı sınavını kazanmış ancak sözlü mülakatta elenmiştir. Sınavı kazanabilmek için gecesini gündüzüne katan ve var gücüyle çalışan eşim tüm umutlarını bu sınava bağlamıştır. Hiç beklemediği bir sonuçla karşılaşınca tam bir hayal kırıklığına uğramıştır.” ifadesini kullandı.


Aktif Haber
@Kubracandar
banner229
Son Güncelleme: 29.04.2015 14:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol