banner200
banner235
banner225
Yeşim
Yeşim
27 Mayıs 2015 Çarşamba 17:07
THSK'den avukatlar için yer değişikliği duyurusu
banner188
banner213
banner230

TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU

AVUKATLIK HİZMETLERİ SINIFI PERSONELİ İÇİN YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATAMA İLAN METNİ

1- Kurumumuz Başkanlık Makamının 18.03.2015 tarihli ve 13831 sayılı Onayına istinaden Avukatlık hizmetleri sınıfı personelinin yer değiştirme suretiyle ataması mezkür Onayda belirtilen şekilde gerçekleştirilecektir.

2- Başvurular; ekteki takvim çerçevesinde 25.06.1983 tarihli ve 18088 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına Dair Yönetmeliğin ekinde yer alan yer değiştirme suretiyle atanma istek formu doldurulmak suretiyle yapılacaktır. Bu atamaya başvuracak olanlar, dolduracakları yer değiştirme suretiyle atanma istek formunu Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Hukuk Müşavirliği Sağlık Mahallesi Adnan Saygun Cad. No: 55 06100 Sıhhiye/ANKARA adresine kargo şirketi veya APS ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir. (Elden teslim edenler, evraklarını kendisi veya noter tarafından vekalet verdiği kişi aracılığı ile teslim edebilirler. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır.) Kargo şirketi veya APS ile gönderilen ya da elden teslim edilen belgelerin Kurumumuza vaktinde ulaşmaması halinde adayların başvuruları kabul edilmeyecek olup sorumluluk başvuru sahibine aittir.

3- Avukatlık hizmetleri sınıfı personelden atama için son başvuru tarihi itibarı ile Kurumumuz taşra teşkilatı kadrolarında görev yapıyor olmak şartı ile asaleti tasdik edilmiş olanların (aday memurluğu devam eden personel müracaat edemeyecektir) ve görev yapmakta olduğu ilde tek olmayanların (İl Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde görev yapan personel ile birlikte değerlendirilecektir.) başvuruları kabul edilecektir.

4- Başvuru evraklarının incelenmesi neticesinde başvurusu uygun görülmeyenler, ret gerekçeleri ile birlikte başvuru sahiplerine bildirilecektir.

5- Ataması yapılan personelden 45 (kırk beş) gün içerisinde kadrosunun bulunduğu yerden kendi istekleri ile ayrılışlarını yapmayanların ataması iptal edilecek olup, bu şekilde ataması iptal edilenlerin (mazeret halleri hariç) atama karar tarihinden itibaren bir yıl süre ile atanma işlemleri yapılmayacaktır.

6- Kadrosu Kurumumuz taşra teşkilatında bulunmakla birlikte, 663 sayılı KHK kapsamında Kamu Hastanelerine bağlı Genel Sekreterlikler bünyesinde sözleşme imzalayan personel bu atamaya müracaat edebilecek olup, bu kapsamda ataması yapılan personelin son başvuru tarihinden itibaren en geç 2 ay içinde sözleşmelerini feshetmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde atamaları yapılmayacaktır.

7- Son başvuru tarihi itibariyle; ücretsiz izinde (askerlik, doğum vb.) olan personelin başvuruları kabul edilmeyecektir.

8- Kurumumuzca Avukatlık hizmetleri sınıfı personel için 2014 yılında yapılan yer değiştirme suretiyle atamada görev yerleri değiştirilen personelin başvuruları kabul edilmeyecektir.

8- Yerleştirme sonuçları Kurumumuz internet adresinde ilan edilecektir.

ATAMA KURASI TAKVİMİ

SIRA

TARİH

AÇIKLAMA

1

01 Haziran 2015 Pazartesi

Münhal yerlerin ilanı

2

03 Haziran 2015 Çarşamba-10 Haziran Çarşamba

Başvuru 10 Haziran 2015 Çarşamba saat 18:00'de sona erecektir.

Başvuruların yapılması

3

15 Haziran 2015 Pazartesi

Yerleştirme sonuçlarının ilanı

Memurlar.Net
banner229
Son Güncelleme: 27.05.2015 17:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol