banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
28 Kasım 2016 Pazartesi 10:32
Öldürülen Kadınların Hikayeleri Film Oldu
banner188
banner213
banner230

Manisa'da bir grup kadın avukat, yakınları veya eşleri tarafından öldürülen kadınların hikayelerini kısa film yaptı.

Manisa'da 2013 yılından bu yana 17 kadının öldürüldüğünü söyleyen avukatlar, şiddet gören ve hayatlarını kaybeden kadınları anmak için 5 dakikalık bir film çektiklerini belirtti.

Manisa'da bir grup kadın avukat, eşleri veya yakınları tarafından öldürülen kadınların hikayelerini kısa film yaptı. Avukatlar tarafından seslendirilen filmde, mahkemelerin gerekçeli kararlarındaki ifadeler yer aldı. 

Manisa Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu üyesi avukatlar, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'ne dikkat çekmek ve kentte öldürülen kadınların hikayelerini anlatmak amacıyla 5 dakikalık kısa film çekti. Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Gözde Deliktaşlı, 2013'ten bu yana kentte 17 kadının öldürüldüğünü söyledi. 

Çocuklara da yer verdiler

Şiddet gören ve hayatlarını kaybeden kadınları anmak için kısa film hazırladıklarını söyleyen Deliktaşlı, filmde geçen anlatımların mahkemelerin gerekçeli kararlarından yola çıkarak hazırlandığını dile getirdi. Yine canlandırmanın ve seslendirmelerin avukatlar tarafından yapıldığını ifade eden Deliktaşlı, filmde şiddete tanık olmuş çocukların ifadelerine de yer verdiklerini söyledi. 

FİLMİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Haber Kaynağı
banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol