banner237
Yeşim
Yeşim
01 Aralık 2016 Perşembe 15:14
Darbeyi tweet'le kutlayan avukat tutuklandı

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Twitter hesabından "Yurtta Sulh Konseyi nerede kaldın? Niye geç kaldın? Yurtta Sulh Konseyi işbaşında! Bin yaşa Yurtta Sulh Konseyi. Teşekkürler TSK! TSK ülke yönetimine tümüyle el koymuştur! Recep sen bu hallere düşeceğini hiç düşünmedin mi" şeklinde mesajlar paylaşan avukat V. E. tutuklandı.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Twitler hesabından "Yurtta Sulh Konseyi nerede kaldın? Niye geç kaldın? Yurtta Sulh Konseyi işbaşında! Bin yaşa Yurtta Sulh Konseyi. Teşekkürler TSK! TSK ülke yönetimine tümüyle el koymuştur! Recep sen bu hallere düşeceğini hiç düşünmedin mi" şeklinde mesajlar paylaşan avukat V. E., darbe girişimi başarısız olunca firar etmişti.

8 Kasım'da İstanbul Beykoz'da yakalanan E., nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Savcılık yazısında, şüpheli V. E.'nin her ne kadar FETÖ'nün yargı alanındaki ana operasyonlarından olan Ergenekon davasında FETÖ aleyhine beyan ve açıklamalarda bulunmuş gibi algı oluşturmaya çalışsa da özellikle 2014 yılından itibaren mantıklı izahı olmayacak şekilde örgütle irtibat kurduğu belirtildi. Savcılığın sevk yazısına göre V. E.'nin birçok FETÖ'cü gazeteci ile de yoğun irtibatı vardı.

Hem Ergenekon hem Celepoğlu'nun avukatı

Sevk yazısında E.'nin 2010 yılından itibaren de Bank Asya yönetimi ile bağlantıları tespit edildiği belirtilerek, "E., Ergenekon dava surecinde FETÖ aleyhinde olduğunu beyan etmesine rağmen, FETÖ'nün bir başka operasyonu ve kumpası olan MİT TIR'ları operasyonunda kilit isim olan Tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatlığını yapacak düzeyde, zihinsel anlamda eksen kayması içine girdi" denildi.


ELİF ALTIN/VATAN

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol