banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
08 Nisan 2015 Çarşamba 17:21
Avukatlar duruşmaya alınmadı
banner188
banner213
banner230

Gülsuyu’nda, 2013 yılı Eylül ayında polis ile işbirliği yaptıkları iddia edilen uyuşturucu çetelerinin Hasan Ferit Gedik’i katlederek, birçok kişiyi yaralamasıyla ilgili dava, dün 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Duruşmaya mahkeme heyetinin aldığı “her müştekiye bir avukat kararı” ile avukatların duruşmaya katılmalarının engellenmesi damgasını vurdu. Gedik’in avukatlarından Ebru Timtik, mahkeme heyetinin katillerini aklamaya çalıştığını ifade etti. Duruşmayı izlemek için adliyeye girmek istelen yaklaşık 20 kişilik gruba ise polis saldırdı. 19 kişi gözaltına aldı.  10. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, girmek isteyen Gedik’in avukatları da mahkeme heyetinin “her müşteki için bir avukat girebilir” kararı gerekçesiyle salona alınmadı. Mahkeme heyetinin keyfi tutumunu protesto etmek isteyen Gedik Ailesi’nin avukatları ise adliye önünde basın açıklaması yaptı. Avukat Ebru Timtik, mahkemenin “her müşteki için yalnızca bir avukat girebilir” kararını hukukun katledilmesi anlamına geldiğini söyledi.

Mahkemeye güvenmiyor

Timtik, “Görünen o ki  sanıkların tahliyesiyle sonuçlandırmak istiyorlar. Sanıkları devletin gayri-meşru silahlı gücü haline getirmek istiyorlar. Hakimi ve bu heyeti HSYK’ya şikayet edeceğiz” dedi. Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik ise adalete güveninin kalmadığını ifade ederek, “O çeteler 22 kişiler 15 tane avukatları var. Bir umudum vardı ama bugünden sonra o umudum da kalmadı” dedi. Gülsuyu olayında başından yaralanan Gökhan Aktaş’ın annesi Gülperi Aktaş da “Bir anne olarak oğlumun hesabını soracağım” dedi.

http://www.ozgur-gundem.com/

banner229
Son Güncelleme: 08.04.2015 17:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol