banner200
banner222
03 Ekim 2012 Çarşamba 11:51
3. Yargı Paketi'nin iptal istemi
banner188
banner213
banner230
ANKARA Anayasa Mahkemesi, kamuoyunda "3. Yargı Paketi" olarak bilinen 6352 sayılı Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi

ANKARA Anayasa Mahkemesi, kamuoyunda "3. Yargı Paketi" olarak bilinen 6352 sayılı Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun'un bazı hükümlerini iptali istemiyle açılan davanın ilk incelemesini bugün yapacak.

CHP, özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasını da içeren "3. Yargı Paketi"nin bazı maddelerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvurmuştu.

Yüksek Mahkeme, bugün ki gündem toplantısında, davanın ilk incelemesini yapacak.

Başvuruda bir eksiklik saptanmazsa, dava Başkan Haşim Kılıç'ın belirleyeceği bir günde esastan görüşülerek karara bağlanacak.

Heyet, aynı gün 6353 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle CHP'nin açtığı davanın da ilk incelemesini yapacak.

Muhabir: Aylin Sırıklı Dal

Yayıncı: Selçuk Aval

Anadolu Ajansı

banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol